У Львові відбулося 56-те пленарне засідання Конференції єпископів РКЦ в Україні

28.11.2021, 09:34
Католики
У Львові відбулося 56-те пленарне засідання Конференції єпископів РКЦ в Україні - фото 1
26-27 листопада 2021 року у Вищій духовній семінарії в Брюховичах біля Львова відбулося 56-те пленарне засідання Конференції єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні.

У засіданні взяв участь Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, передає Католицький Медіа-Центр.

Під час зустрічі було обговорено актуальні питання життя Церкви в Україні, представлено становище та діяльність окремих дієцезій. Єпископи передали запрошення Святішому Отцеві до України та обговорили потребу молитовного приготування Церкви в Україні до візиту понтифіка.

Крім того, в умовах зростання неспокою в українському суспільстві, напруги на сході України та прикордонних територіях, єпископи постановили заохочувати вірян до посиленої молитви та посту в намірі миру в Україні.

Єпископ Едвард Кава представив діяльність Комісії богопосвяченого життя та труднощі, з якими стикаються чернечі інститути на щодень.

Президент «Карітас-Спес» отець Петро Жарковський та виконавчий директор отець В'ячеслав Гриневич SAC представили діяльність релігійної місії та ознайомили зі стратегічним планом організації на найближчі три роки.

Єпископ Яцек Пиль ОМІ представив діяльність Комісії у справах літургії та етапи опрацювання літургійного календаря.

Прийнято рішення, що 2022 рік буде Роком Святого Хреста. Гасло року: «У хресті спасіння». Розпочнеться він у кожній дієцезії у І неділю Великого посту, а завершиться спільним святкуванням 14 вересня 2022 р. у Санктуарії Страстей Господніх у Шаргороді.

Єпископ Павло Гончарук, який відповідальний за військове душпастирство, представив стан справ та програму підготовки капеланів.

Єпископ Віталій Кривицький представив актуальний стан відносин «Церква-Держава», діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій; розповів про створення нового офіційного сайту Римо-Католицької Церкви в Україні та Конференції єпископату.

Єпископ Радослав Змітрович розповів про працю Комісії у справах родин, представив матеріали для формування у дітей навичок розумного користування інтернет-технологіями та допоміжні матеріали у справі душпастирства родин. Прийнято рішення у червні 2022 р. на дієцезіальному рівні святкувати Всесвітній день сім’ї.

Єпископи прийняли спільне звернення з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору.

На закінчення пленарного засідання єпископи уділили апостольське благословення усім вірним.

Наступне, 57-е Пленарне засідання Конференції відбудеться 8-9 березня 2022 року у Львові.