• Головна
  • Новини
  • У Львові відкрили виставку про Митрополита, який рятував вояків УПА...

У Львові відкрили виставку про Митрополита, який рятував вояків УПА

01.12.2010, 12:56
У Львові відкрили виставку про Митрополита, який рятував вояків УПА - фото 1
У Музеї історії релігії у Львові 30 листопада відкрили виставку, присвячену сторіччю від дня народження Митрополита Миколая (Євгена Юрика) під назвою «Великий Пастир Церкви Христової».

Yuryk.jpgУ Музеї історії релігії у Львові 30 листопада відкрили виставку, присвячену сторіччю від дня народження Митрополита Миколая (Євгена Юрика) під назвою «Великий Пастир Церкви Христової».

Директор Музею історії регалії Зоряна Білик зазначила: "Ми раді співпраці з Церквою. Це вже восьма така наша виставка, присвячена великим постатям. Ми зуміли зібрати величезний матеріал. Ця виставка розповідає про великого духовного діяча, який зумів виховати велику плеяду священиків, які не піддались русифікації. У цей непростий час це дуже важливо для нас".

Як повідомляє Zaxid.net, cекретар Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП о.Ярослав розповів, що Митрополит Миколай все своє життя присвятив служінню людям.

"Минулого тижня ми дізнались новий факт про його життя: в Золочеві живе чоловік, перебуваючи разом з яким у в’язниці, Митрополит Миколай врятував його від самогубства. Нам відомі також випадки, коли владика рятував молодих хлопців, пов’язаних з УПА, переховував їх, змінював їхні прізвища. Владика любив духовенство хотів, аби воно було високоосвіченим. Митрополит був з греко-католицького середовища, але він був православним священиком, якого знали і поважали Росії та в Україні", – зазначив отець Ярослав.

Як зазначають у музеї, виставку створено на основі фондових матеріалів Львівського музею історії релігії, музею духовної академії УПЦ КП, спадку Митрополита Андрія (Горака). Чималу допомогу у побудові виставки надав о.Василь Нетреба з УПЦ (МП). У межах виставки експонують фотографії з родинного альбому Євгена Юрика, архівні документи, богослужбовий одяг, комплекс матеріалів періоду ув’язненя Митрополита у сибірських таборах, крісло із Свято-Юрських палат, коли там мешкав Владика, валіза, з якою він подорожував, матеріали Львівського собору 1946 року. Невелика експозиція присвячена Митрополиту Андрію Гораку, для якого Митрополит Львівський і Тернопільський Миколай (Юрик) був духовним батьком і наставником.