У Львові виставили для вшанування мощі святого Івана Павла ІІ

21.06.2021, 09:20
Католики
У Львові виставили для вшанування мощі святого Івана Павла ІІ - фото 1
У Львові тривають урочисті заходи з нагоди 20-річчя візиту Папи Івана Павла II.

Зокрема, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ сьогодні, 21 червня, о 8:00 – виставили до почитання ікону та мощі святого Івана Павла ІІ.

У Львові виставили для вшанування мощі святого Івана Павла ІІ - фото 74292

 

“У цій іконі є часточка крові святого Папи, яка була зібрана, коли 13 травня 1981 року на Понтифіка був здійснений замах. Це реліквія першого ступеня. Користаймо, просімо святого про заступництво, про мир, про правильне розуміння нашого життя. Щоб ми ходили тою стежкою Божих заповідей, а властиво ішли тою дорогою, якою є сам Христос”, – розповів парох храму Різдва Пресвятої Богородиці, о. Орест Фредина.

О 11:00 відбудеться відкриття фотовиставки «Папа і Сихів» на честь Івана Павла ІІ на площі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

З 21 до 27 червня на Літургіях о 18:00 в архикатедральному Соборі святого Юра відбуватиметься зачитування енциклік святого Івана Павла ІІ.

У міських церквах відбуваються різні тематичні заходи. Зокрема, у Соборі святого Юра вірянам вділять повний відпуст з благословення Папи Франциска. А 23 червня львів'яни зможуть долучитися до особливого моління на вервиці, яка колись належала Папі Іванові Павлові II.

Програма урочистей з нагоди 20-річчя візиту Папи Івана Павла II є достатньо широкою та складається з двох частин: з міської та з церковної. Заходи проводить УГКЦ разом з Римо-Католицькою Церквою.

Важливою подією стане урочиста академія. Під час цієї урочистої академії, яку готує Український католицький університет, згадають людей, які долучилися до організації візиту Папи Івана Павла ІІ».

Окрім того, 23 червня о 19.00 год охочі зможуть долучитися до особливого моління на вервиці, яка колись належала св. Папі Іванові Павлові ІІ. Щодня з 21 до 27 червня відбуватиметься зачитування енциклік святого Папи Івана Павла ІІ. Окрім того, вірян закликають популяризувати пам'ятну дату у соціальних мережах, розробили спеціальний хештег.

27 червня об 11.00 год. у храмі Божественну Літургію очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Транслюватиме подію «Живе Телебачення». Від парафії також організовують велопрощу, лекторії, реколекції. Буде виставлено до почитання ікона з мощами св. Папи Івана Павла ІІ.

25 червня у Митрополичій Базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії відбудеться святковий концерт. На площі біля храму св. Івана Павла ІІ РКЦ покажуть театральну виставу «Папа у Львові» від театру «Еммануїл». 26 червня звершать святкову Месу у храмі св. Папи Івана Павла ІІ РКЦ та освятять пам’ятник святому Івану Павлу ІІ.

З 24 по 28 червня на території міста Львова у локаціях, де перебував Папа Івана Павло ІІ, діятиме «мобільний музей», де можна буде побачити особисті речі Святішого Отця. Увіковічнять пам'ятну дату й у екологічний спосіб: 25 червня висадять рідкісні дерева на місцях, де побував св. Папа Іван Павло ІІ.

Нагадаємо, у червні 2021 року Україна святкує 20-ліття візиту Папи Івана Павла ІІ. Під час перебування у Львові Святіший Отець проживав у Митрополичих палатах Свято-Юрського комплексу, провів зустріч із молоддю, освятив місце під будівництво Львівської духовної семінарії Святого Духа та Українського католицького університету.

Під час перебування Папи Римського у Львові у різних заходах взяло участь понад 2 млн паломників..