Єпископи УГКЦ зустрілися з американськими дипломатами

05 березня, 08:58
Україна і світ
Єпископи УГКЦ зустрілися з американськими дипломатами - фото 1
У Вашингтоні 3 березня 2024 року відбулася зустріч Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та єпископів Постійного Синоду з американськими дипломатами, які в різний час обіймали посади послів США в Україні.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, у зустрічі взяли участь: Роман Попадюк, перший посол США в Україні (1992–1993), Вільям Тейлор, посол США в Україні (2006–2009), Джон Теффт, посол США в Україні (2009–2013), Марі Йованович, посол США в Україні (2016–2019), Вільям Кортні, колишній посол США в Казахстані та Грузії та помічник Президента США у справах Росії, України та Євразії.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні відносини між Україною і США, російську агресію проти України та її наслідки, гуманітарну ситуацію в Україні й інші питання.

Блаженніший Святослав зазначив, що колишні посли США в Україні, завдяки глибокому розумінню українського контексту, набутому під час дипломатичної місії, сьогодні виступають авторитетними експертами щодо України перед американським суспільством. «Раніше ви служили послами США в Україні, а тепер є голосом України у США», — зазначив Глава УГКЦ.

Учасники зустрічі висловили одностайну підтримку Україні, яка вже 11 років протистоїть російській агресії, та запевнили в готовності й надалі сприяти розвитку українсько-американських відносин і працювати для досягнення справедливого миру в Україні.