У Львові за 3,2 млн гривень реставрують кафедральний собор ПЦУ
Під час реставраційних робіт фахівці натрапили на цікаві знахідки.
«Храм будувався як монастирський комплекс для монахів тринітаріїв. Пізніше, коли Юзефіанська касата була, тобто коли монастирі у Львові скорочували, нинішнім словом скажемо, то цей костел став парафіяльним», — розповіла Лілія Онищенко, начальниця міського управління охорони історичного середовища.
Реставрацію розпочали ще торік і вже встигли натрапити на цікаві знахідки: образ Святого Миколая і орнаментику в стилі арт деко та меморіальну табличку. Загалом для огляду доступні три стіни фасади храму. Роботи над однією вже практично завершили. Втім, кожна зі стін має свої слабкі місця: десь тріщини, десь проблеми з гідроізоляцією, десь — із цоколем. Його свого часу неправильно реставрували, вкривши цементом.
«Є деякі моменти з тим, що складно зрозуміти, як правильно відчистити власне цей цоколь. Він є кам'яним, він має в собі структуру приблизно чотирьох видів каменю, нам його потрібно привести до єдиної ідентичної поверхні», — додав Роман Лобай, директор компанії-підрядника ТзОВ «Еталон-Ком», яка займається ремонтними роботами.
Цього ж року на зовнішні відновлювальні роботи витратять 3,2 млн гривень.
«Коли сьогодні є брак коштів, то можуть бути запитання, чи треба робити реставрацію. Але коли ви зайдете в цей дворик і побачите цього усміхненого Святого Миколая, то ви однозначно приймаєте рішення, що треба відкрити цей образ для всіх бажаючих львів'ян, гостей нашого міста, тому що він надихає», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.