У Львові завершився міжконфесійний форум «Екуменічний рух і канонічне право»

У Львові завершився міжконфесійний форум «Екуменічний рух і канонічне право» - фото 1
20-21 травня 2021 року в приміщенні Українського католицького університету проходив науковий міжконфесійний форум «Екуменічний рух і канонічне право: синергія задля ефективного християнського свідчення перед викликами сьогодення». Головним організатором заходу виступила Українська Греко-Католицька Церква у співпраці з Інститутом екуменічних студій УКУ. Участь у форумі взяли представники  УГКЦ та ПЦУ.

Як йдеться у повідомленні Комісії УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відноси, в заході, дотримуючись усіх правил карантину та засобів безпеки, наживо та онлайн взяли участь близько 40 експертів: голови єпархіальних комісій УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, спеціалісти з канонічного права, студенти богослов’я УКУ та особи зацікавлені екуменічною та правовою тематикою.

Ключовими доповідачами були представники Католицької та Православної Церков.

Отець-доктор Андрій Чорненко, проректор Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого УГКЦ, детально проаналізував новий документ, який видала Папська рада для сприяння християнській єдності у 2020 році під назвою «Єпископ і єдність християн: екуменічний путівник».

Отець-доктор Андрій Танасійчук, заступник Голови Канонічного відділу Патріаршої Курії УГКЦ, розповів про конкретні міжкофенсійні пасторальні випадки, з якими зустрічають священики на своїх парафіях при уділенні Святих Тайн Хрещення чи Вінчання, висловив свої поради як можна уникати певних непорозумінь.

Професор УКУ о. д-р Михайло Димид представив виклики, які стоять перед мішаними подружжями і заохотив Церкви активніше співпрацювати з такими парами.

О. д-р Петро Балог, директор Інституту св. Томи Аквінського, представив розуміння і значення терміну "communio" (сопричастя) у різних традиціях Церкви.

Актуальними були також доповіді православних доповідачів Форуму. Так голова Комісії з міжхристиянського діалогу ПЦУ, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій Рудюк поділився своїми думками щодо місця та ролі людини-мирянина у парадигмі канонічного права православних Церков.

Після цього доповіді мали: прот. Володимир Вакін, ректор Волинської Православної Богословської Академії, який представив напрацювання православних богословів зібраних в книзі «Православний підручник з екуменізму»; о. Корнелій Хрущ, учений секретар Волинської православної богословської академії, та ієром. Кипріан Лозинський, декан богословського факультету ЛПБА, які говорили про важливість міжхристиянської відкритості у щоденному житті Церкви.

На завершення форуму отець-доктор Ігор Шабан, Голова Комісії УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, висловив сподівання, що обговорені теми та висновки, які були зроблені під час дискусії, покращать майбутню співпрацю між УГКЦ та ПЦУ та зможуть бути застосовані у щоденному житті Церков.