У Львові з’явилися проспект Івана Павла ІІ та площа Святої Софії

23.06.2021, 14:33
Католики
У Львові з’явилися проспект Івана Павла ІІ та площа Святої Софії - фото 1
Територія студмістечка Українського католицького університету у Львові тепер має назву площа Святої Софії Премудрості Божої, а вул. Хуторівка, де розміщена Львівська духовна семінарія Святого Духа та Філософсько- богословський факультет УКУ, перейменована на честь  Івана Павла ІІ.

Сьогодні після загальноуніверситетської Літургії владика Борис Ґудзяк освятив площу з нагоди її перейменування. Захід приурочили до 20-ліття візиту до Львова святого Папи Івана Павла ІІ та випускних урочистостей і посвяти нового Колегіуму УКУ.

У Львові з’явилися проспект Івана Павла ІІ та площа Святої Софії - фото 74444

 

У Львові з’явилися проспект Івана Павла ІІ та площа Святої Софії - фото 74440

 

«Продовжуючи тисячолітню традицію, наш університет поставив у своєму центрі храм Божої Премудрості. Ми – спільнота знань, компетенцій, технологій, але таких спільнот багато. Особливе покликання цього університету – це шукати не лише знання, не лише управляти інформацією, не лише вправно і ефективно панувати над даними. Наша спільнота покликана свідчити і служити. У цьому суть правдивої життєвої мудрості – коли знання перетворюються у любов. І тому знаменування цієї площі тим йменням підкреслює нашу місію, підказує нам мету нашого паломництва. Нехай почитання Божої Премудрості Святої Софії надихає нас. Нехай це паломництво, яке триває вже тисячу років, веде нас у наступне століття. Нехай благословення святого Папи Івана Павла ІІ, яке відбулося тут, є і буде з нами. Будьмо гідні цієї спадщини і плекаймо правдиву мудрість, а вона є тільки в Бозі», – зазначив владика Борис Ґудзяк.

У Львові з’явилися проспект Івана Павла ІІ та площа Святої Софії - фото 74443

 

Отець-ректор УКУ Богдан Прах підкреслив важливість цієї події: «Я дякую Господу Богу, що посилає мрійників на цей світ посеред нас, що вони запалюють інших мрійників і ми стаємо свідками великого Божого чуда. Саме завдяки такому мрійнику, як наш владика Борис, що відповів на заклик Божий, постав Український католицький університет. Сьогодні ми стоїмо перед університетським храмом і усвідомлюємо це провидіння»..

У холі Центру Шептицького діє фотовиставка Інституту історії Церкви, присвячена 20-й річниці паломництва святого Івана Павла ІІ в Україну.

У Львові з’явилися проспект Івана Павла ІІ та площа Святої Софії - фото 74439

 

Як повідомили в УКУ, у XVI ст. територія, яка нині розташовується близько від кампусу УКУ, називалася Софіївка. Назва походить від того, що львівська патриціянка пані Софія Ганльова в честь смерті свого чоловіка побудувала костел, який тепер є церквою св.Софії на розі вулиць Ярославенка і Франка. Так територія довкола костелу отримала назву Софіївка, і, вочевидь, охоплювала територію кампусу УКУ, бо територія таких назв не має чітких меж.

Крім того, логіка в найменуванні площі також полягає в тому, що на цьому місці розташований університетський храм св. Софії – Премудрості Божої. У традиції львівських називництва декілька площ (пл. св. Теодора, св. Юра), носили чи носять імена тих святих, якщо храми такої ж посвяти розташовані поруч.

Щодо Хуторівки, то йдеться про перейменування частини вулиці Хуторівки (від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини) на проспект Святого Івана Павла ІІ. Назва вулиці Хуторівка з’явилася в 1950 році і пов’язана вона, певніше всього, з садибною, забудовою – хутором. Зараз ця вулиця добре розвинена комунікативно і така назва для неї вже не актуальна. Одним з аргументів перейменування цієї вулиці на честь Папи Івана Павла II послужило те, що тут розміщена семінарія УГКЦ та Філософсько- богословський факультет УКУ.

У Львові з’явилися проспект Івана Павла ІІ та площа Святої Софії - фото 74441

 

Нагадаємо, що 23-27 червня 2001 року відбувся міжнародний візит Папи Івана Павла ІІ до України. Під час свого перебування у Львові Папа освятив наріжний камінь під будівництво університетського кампусу Українського католицького університету, а також комплексу Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ та Філософсько-богословського факультету УКУ.