У Любліні урочисто відкриють і освятять пам’ятник блаженному Омеляну Ковчу

У Любліні урочисто відкриють і освятять пам’ятник блаженному Омеляну Ковчу - фото 1
4 жовтня 2021 року у Любліні (Польща) Патріарх Святослав, Глава УГКЦ, урочисто відкриє і освятить пам’ятник блаженному Омеляну Ковчу, споруджений перед колишнім концтабором «Майданек». Цього ж дня відбудеться вручення Відзнак блаженного Ковча цьогорічним лауреатам.

Очолить урочистості Глава УГКЦ Блаженніший Святослава у Люблінському соборі. Його Блаженству співслужитиме єпископ Мечислав Цісло.

В урочистостях братимуть також участь: д -р Кшиштоф Жук, Президент Любліна, Маршалек, Воєвода, Комітет, українська влада та інші.

Після церемонії освячення і відкриття пам’ятника відбудеться вручення почесної Відзнаки блаженного священомученика Омеляна Ковча.

Як РІСУ інформувала, 28 вересня у Києві Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, вручив Відзнаку блаженного Омеляна Ковча за особистий приклад жертовності та гуманізму українському режисеру та політв’язню Олегу Сенцову.

Під час церемонії нагородження, яка відбулася у резиденції Глави УГКЦ, Блаженніший Святослав наголосив на головному меседжі о. Омеляна Ковча – лишитися собою навіть тоді, коли обставини життя чи ув’язнення намагаються тебе зламати. «Те, що Олег Сенцов сьогодні отримав цю відзнаку, означає, що він продовжує ідеї, думки цього великого священника, покровителя духовенства нашої Церкви», – сказав Предстоятель.

Омелян Ковч був українським греко-католицьким священником; визнаний блаженним священномучеником. У часи Другої світової війни він рятував євреїв. 1942 року потрапив до концтабору Майданек; тут служив душпастирем для співв’язнів, сповідав їх, відправляв богослужіння. Його називали «парохом Майданека». У листах своїм рідним просив, щоб не намагалися його звільнити. Помер у березні 1944 року, за декілька місяців до визволення концтабору.

Про священномученика о. Омеляна Ковча читайте: