У Мелітополі озброєні окупанти викрали пастора під час молитви

20 червня, 12:00
Суспільство
У Мелітополі озброєні окупанти викрали пастора під час молитви - фото 1
У Мелітополі окупанти викрали пастора протестантської церкви «Джерело життя» Валентина Журавльова. Озброєні російські військові забрали його в центрі міста під час спільної молитви вірян різних Церков.

Про викрадення Валентина Журавльова Центру журналістських розслідувань повідомили 19 червня його друзі.

Спільні богослужіння священиків різних конфесій відбуваються в Мелітополі з початку окупації. Люди виходять на головну площу міста і моляться за мир, за Україну і за Мелітополь.

Під час молитви, яка відбулася на площі Перемоги у суботу, 18 червня, до вірян підійшли озброєні російські військові.

«Вони спитали, хто тут головний. Люди вказали на пастора. Тоді його забрали», – розповідає жителька Мелітополя.

За повідомленнями містян, ніяких агресивних дій чи закликів під час богослужіння не було.

Пастор Валентин Журавльов є членом Міжконфесійного комітету християнських церков Мелітополя, у світському житті він веде ветеринарну практику і є власником ветеринарної клініки «Айболит».

У Мелітополі після окупації вже викрадали священнослужителів релігійних організацій протестантського напряму. У березні понад тиждень російські окупанти утримували в полоні Дмитра Бодю, пастора євангельської церкви «Слово життя». А пастору церкви «Нове покоління» Віктору Сергеєву довелось спішно покидати місто через загрозу викрадення.

Крім того, як повідомляє Штаб оборони Запорізького краю, 18 червня був викрадений голова церкви християн-баптистів м. Василівка Микола Жолован.

За даними Запорізької обласної військової адміністрації, станом на 17 червня 2022 року в заручниках окупантів перебували 347 цивільних осіб. Із них 206 звільнені та 141 продовжують незаконно утримуватись у місцях несвободи.

IPC-Херсон створив інтерактивну мапу викрадень російськими окупантами цивільних українців – посадовців, депутатів усіх рівнів, підприємців, громадських активістів та журналістів на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.