"У молитві за Україну та захисників": УГКЦ провела Всеукраїнську прощу до Страдчу

28 червня, 09:57
Католики
"У молитві за Україну та захисників": УГКЦ провела Всеукраїнську прощу до Страдчу - фото 1
У неділю, 26 червня, вірні та духовенство Української Греко-Католицької Церкви звершили прощу до відпустового центру Львівської архиєпархії – Страдчу.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, Літургію звершив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк. Архиєрею співслужили екзарх Харківський Василій Тучапець, єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца та духовенство Львівської архиєпархії.

Цього року прочани молилися за Україну та наших захисників. Вже традиційно паломництво присвятили пам’яті страдецьких мучеників – блаженному священномученику Миколаю Конраду та співцю Володимиру Приймі, а також Дню мирянина.

Символічно, що цього року митрополита Ігоря зустріли перед Літургією вимушені переселенці, які проживають у Домі паломника в Страдчі. «Страдецька гора стала для нас місцем пристановища, де ми можемо віднайти спокій, підтримку і розраду від духовних отців. Молимося за вас, благословіть, владико, нас», – прозвучало з їх уст.

Слово проповіді промовив преосвященний Василій Тучапець, екзарх Харківський, закцентувавши увагу на відвазі Христових апостолів, які пішли за Христом попри всі труднощі життя.

«Ми вже сьогодні можемо так само чинити у справах милосердя, любові, допомоги одне одному. Адже через війну дуже багато є потребуючих людей…», – зазначив архиєрей.

Відтак проповідник додав: «Люди, які були колись далекі від Бога і Церкви, приходячи до храму, отримуючи допомогу, відчувають Божу присутність. Вони є певні, що не залишилися сам-на-сам зі своїм горем. Люди навертаються до Бога. Приходять і дякують, що Церква їм допомагає. Коли ми виявляємо милосердя, Господь через наші вчинки навертає інших людей до Господа. А також і воїнів».

У слові на завершення митрополит Львівський Ігор запевнив, що зупинити війну може лише Бог. Саме тому, на його переконання, треба бути стійкими у молитві та вірі.

Митрополит Львівський уділив присутнім, які виконали необхідні умови, повний відпуст, дозвіл на який ще на сім років продовжила Апостольська Пенітенціарія.