У монастирі Бригіток в Луцьку нові археологічні знахідки

06.12.2020, 10:43
Культура
У Луцьку в будівлі колишнього монастиря святої Бригіти тривають археологічні розвідки. Про це розповів Суспільному науковець Державного історико-культурного заповідника Віктор Баюк.

У монастирі Бригіток в Луцьку нові археологічні знахідки - фото 62888

 

Журналісти побували на місці розкопок і поспілкувалися з науковцями та учасниками досліджень.

«Відкриття таємниць підземелля монастиря розпочалися з невеликого провалля у підлозі», – розповів краєзнавець Сергій Годлевський.

«Нині розчистили майже 15 квадратних метрів. «Для нас це цінне тим, що нам не прийшлось нічого пробивати, руйнувати, ми просто почали заглиблюватися», – каже дослідник.

В розчищеному проломі археологи знайшли і розчистили прохід. Це виявився спуск до річки Стир. Дослідники кажуть, монастир та його стіни виконували оборонну функцію. А прохід до річки використовували на випадок військової облоги.

Серед ґрунту та сміття, яким було завалене підземелля, знайшли археологічний матеріал: вироби з металу і глини, фрагменти скла. Найдавніша знахідка датується XV століттям.

«Знайдені цвях, завісу, ложку, кахлі та скло реставруватимуть та досліджуватимуть», – каже Віктор Баюк.

Монастир Святої Бригіти – пам’ятка архітектури національного значення XVII століття. Цегла з підземелля відповідає часу будівництва монастиря. Простір і раніше невідомі ходи під підлогою, які нині досліджують науковці, виконували одразу кілька функцій: оборонну, господарську також їх використовували як кладовище для жителів монастиря.

Археологічні розвідки у монастирі святої Бригіти проводять працівники історико-культурного заповідника у Луцьку, як розповів Віктор Баюк. За їх результатами визначать, чи проводитимуться пізніше повноцінні дослідження, сказав археолог.