У Москві хіротонізували нового старообрядницького єпископа Київського і всієї України
Священноінок Никодим (Ковальов), настоятель Покровського храму в Жмеринці, хіротонізований на єпископа Київського і всієї України Руської Православної Старообрядницької Церкви (РПСЦ) 11 грудня в Покровському кафедральному соборі на Рогожському кладовищі Москви.
Як повідомляє "Портал-Credo.Ru" з посиланням на офіційний сайт РПСЦ, хіротонію очолив Митрополит Корнилій (Тітов).
На єпископа Київського і всієї України його обрали 18 жовтня у Москві.
Єпископ Нікодим (Нікола Ковальов) народився у 1968 році, за національністю росіянин. Його батьки, прадіди по лінії батька, були вихідцями з Курської області. Під час гонінь на старообрядництво у царські часи були змушені перебратися до Вінницької області, де разом з іншими сім'ями старовірів заснували російське село. Там був побудований храм, в якому молилися більше сотні років, аж до початку "хрущовських гонінь" на релігію, коли цей храм був закритий.
Предки по лінії матері також були вихідцями з Курської області. Під час миколаївських гонінь вони перебралися в селище Добрянка Чернігівської області, а на початку XX століття - в місто Вінницю, де проживали недалеко від храму. У Вінниці вони і поховані. Рідний батько о. Ніколи Ковальова, нині покійний, пройшов трудовий шлях від землекопа до головного диспетчера найбільшої будівельної організації у Вінниці. Мати, Ковальова Євгенія Пилипівна, займалася церковним рукоділлям: шила церковний одяг, митри, протоєрейські шапки, реставрувала старовинне церковне начиння.
У 1975 році Нікола Ковальов пішов в загальноосвітню школу. Батьки також віддали його займатися в школу естетичного виховання. Згодом він закінчив Вінницьке училище культури і мистецтв. Трудову кар'єру Нікола почав на викладацькому поприщі: працював в школі естетичного виховання понад 26 років, вів кілька предметів зі сфери музичного мистецтва.
31 травня 1992 р. був поставлений на читці єпископом Іоанном (Витушкиним), у той час Київським і всієї України. Духовним батьком Ніколи Ковальова був відомий священик Сергій Маслов.
Близько восьми років тому у Києві архиєпископ Київський і всієї України Саватій призначив Ковальова у диякони. Потім, через три роки, архиєпископ Саватій висвятив диякона Миколая в єреї, після чого він остаточно залишив світську роботу і присвятив себе повністю церковному служінню. Півтора року єрей Нікола Ковальов служив настоятелем храму в Жуківцях. До хіротонії він був настоятелем старообрядницького храму Покрова Пресвятої Богородиці в м Жмеринці.
Після смерті влітку 2016 р архиєпископа Саватія Освячений Собор РПСЦ одноголосно підтримав кандидатуру о. Ніколи Ковальова на кафедру єпископа Київської і всієї України єпархії. Між соборними засіданнями о. Нікола прийняв чернечий постриг з ім'ям Никодим.