У Москві заявили, що питання про зміну календаря і Пасхалії не стоїть на порядку денному РПЦ

У Москві заявили, що питання про зміну календаря і Пасхалії не стоїть на порядку денному РПЦ - фото 1
У дні Великого посту представник Константинопольського Патріархату при Всесвітній раді Церков архиєпископ Телмісскій Йов висловився за зміну правил обчислення дати Пасхи для того, щоб православні відзначали це свято одночасно із західними християнами.

Коментуючи цю заяву в ефірі програми «Церква і світ», голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон зазначив, що подібні пропозиції обговорювалися протягом кількох десятиліть в різних контекстах, в тому числі і в рамках Всесвітньої Ради Церков. «Але тут питання дуже просте: хто повинен поміняти свою Пасхалію? Ми, наприклад, змінювати не маємо наміру», - підкреслив Іларіон.

Він сказав: «Немає жодних внутрішніх імпульсів, які виходили б від нашого церковного народу на користь того, щоб замінити церковний календар. Це стосується не тільки дати святкування Великодня, а й так званого переходу на новий стиль. Час від часу лунають голоси на користь того, що нам слід було б привести наш церковний календар у відповідність з календарем світським. Така спроба була навіть зроблена в РПЦ в 20-і роки минулого століття, коли Патріарх Тихон видав розпорядження про перехід на новий стиль, а через два тижні довелося це розпорядження скасувати, оскільки церковний народ цього не прийняв».

Таким чином, резюмував митрополит Іларіон «питання про зміну календаря на порядку денному Православної Церкви не стоїть - в усякому разі, воно не стоїть на порядку денному Російської Православної Церкви».