У МОЗ пояснили, якими мають бути похорони померлих від COVID-19 та чи потрібна кремація

Кремація чи поховання тіла у щільному пакеті необхідні не всім померлим від коронавірусу — лише у випадку надмірного виділення біологічних рідин із тіла.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я — головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Громадське.

«Бачу чимало публікацій у засобах масової інформації та соцмережах про, подекуди, дикунські речі, які відбуваються під час поховань померлих від COVID-19», — написав він.

Ляшко запевняє, що люди мають можливість попрощатися, забрати тіло та поховати рідних за звичайною процедурою, але з обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів безпеки. Про це вказано у чинних правилах та рекомендаціях від МОЗ.

У Постанові № 44 зазначено, що лише у випадку надмірного виділення біологічних рідин із тіла померлого його ховають у щільному пакеті, щоб уникнути інфікування збудником коронавірусу.

Якщо дотримуватися усіх прописаних норм та правил при похованні та безпечному поводженні із тілами померлих, проблем не має виникати, переконує заступник очільника МОЗ.

«На жаль, у реальності маємо ситуації, коли рідні померлого мають пройти сім колів пекла, щоб попрощатися та поховати своїх рідних. Ще раз звертаюся до усіх, хто має відношення до процесу організації поховання. Не зловживайте розгубленим станом рідних та не спекулюйте на прописаних нормах», — наголосив він.