У Мукачівській ГКЦ  готуються відзначити сто років від дня народження "народного єпископа" Івана Маргітича

17.12.2020, 11:06
Католики
У Мукачівській ГКЦ  готуються відзначити сто років від дня народження "народного єпископа" Івана Маргітича - фото 1
4 лютого 2021 року виповниться 100 років від Дня  народження народного владики Івана Маргітича – незламного ісповідника віри, видатного релігійного, церковного і громадського діяча Закарпаття.

Про це інформує "Закарпаття онлайн".

Закарпатська греко-католицька спілка імені Івана Маргітича 15 грудня звернулася до Адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла Лущака зі зверненням «Про відзначення 100-річчя від дня народження Народного єпископа Івана Маргітича». Під час урочтстостей планується прийняття Звернення про прискорення беатифікаційного процесу владики І. Маргітича.

"Як підступно та брутально не принижувала й не переслідувала його богоненависницька влада, як безжально не гнула-пригинала, проте зламати не змогла. Добро Христової Церкви і народу – ці два святі поняття стали сенсом його життя, допомогли вистояти і вижити. Ані жорстоке нищення Греко-Католицької Церкви на Закарпатті, ані суворий вирок – 25 років позбавлення волі – не зламали його дух. Після дострокового звільнення він продовжує священичу діяльність у підпіллі, усі сили зосереджує на реабілітації прабатьківської Церкви, стає активним учасником її відродження. Важко хворий єпископ Іван Маргітич у поважному віці відвідує найвіддаленіші села, своїм досвідом і мудрістю сприяє розвою Греко-Католицької Церкви на Закарпатті. Власне, Владика Іван відійшов по вічну нагороду в опінії святості під час освячення престолу в храмі села Пилипець Міжгірського району. «Народний владика» – такий високий титул присвоїли йому вірники краю ще за життя, і такою незмінною повагою та молитвами його вшановують і досі", - йдеться у зверненні.

З метою відзначення 100-річчя, спілка імені Івана Маргітича просить утворити «Оргкомітет», до складу якого б увійшли церковні та громадські діячі і науковці та затвердити «Заходи» із відзначення.

Звернення підписали: о. Василь Данилаш, Голова Закарпатської греко-католицької спілки ім. І. Маргітича, декан Великоберезнянський та Голова управи Закарпатської греко-католицької спілки імені Івана Маргітича, голова Закарпатського ОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, к.і.н. Володимир Піпаш.

Серед «Заходів із відзначення 100-річчя від Дня народження владики Івана Маргітича»:
Проведення Вечорів Пам’яті владики І. Маргітича у Боржавському, Хусті, Рахові та Ужгороді тощо.

Створення циклу теле- і радіопрограм за участі викладачів Духовної семінарії, фахівців Інституту історії Церкви МГКЄ, Закарпатської греко-католицької спілки імені Івана Маргітича, вчених, священиків і вірників, а також публікація статей, спогадів у пресі та електронних ЗМІ й на сайті єпархії.

Пожвавлення збору та опрацювання документів і свідчень для беатифікації владики І. Маргітича в МГКЄ і передача їх до Постуляційного процесу МГКЄ. Видання у 2021 році збірника усіх доступних статей, інтерв’ю, промов і проповідей владики Івана Маргітича.
Проведення наукової конференції в Духовній академії (після спаду пандемії та карантинних обмежень - орієнтовно навесні 2021 р.).