У Мюнхені розпочав роботу Постійний Синод УГКЦ

21 травня, 18:36
Католики
У Мюнхені розпочав роботу Постійний Синод УГКЦ - фото 1
21 травня 2024 року у Мюнхені (Німеччина) розпочалася восьма (79) сесія Постійного Синоду УГКЦ. Робочі засідання владик триватимуть до 24 травня.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.

Участь у засіданнях беруть:

архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк,

єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії Володимир Ющак,

єпископ Чернівецької єпархії Йосафат Мощич ,

апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії єпископ Богдан Дзюрах.

Очолює засідання Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав.

Обов'язки секретаря Синоду виконує єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Андрій Хім’як.

Місце проведення засідань обране невипадково. Адже саме цими днями Апостольський екзархат у Німеччині та Скандинавії відзначає 65-ліття із дня заснування.
Відтак 26 травня об 11.00 Блаженніший Святослав у співслужінні єпископів Постійного Синоду очолить святкове Богослужіння.

Під час робочих засідань єпископи матимуть нагоду обговорити сучасну воєнну ситуацію в Україні та виклики, які вона породжує перед Церквою у душпастирському служінні.

Також вони приймуть звіти кількох комісій та інституцій УГКЦ, зокрема представлення душпастирської ситуації у Куритибській архиєпархії від владики Володимира Ковбича, місцевого архиєпископа і митрополита, представлення стану душпастирства в Апостольському екзархаті у Німеччині та Скандинавії від єпископа Богдана Дзюраха, звіт Патріаршої комісії у справах духовенства від владики Богдана Данила, її очільника, звіт Голови Душпастирської Ради УГКЦ владики Кеннета Новаківського, звіт Патріаршої комісії у справах монашества від її очільника владики Михайла Бубнія, звіт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ від владики Степана Суса, звіт Патріаршої літургійної комісії від владики Григорія Комара та звіт про діяльність фундації «Мудра справа» від її директора та Патріаршого економа о. Любомира Яворського.

Окремим пунктом учасники засідання ознайомляться з державно-церковними відносинами у Німеччині. Зокрема запрошені доповідачі представлять працю Католицької Церкви в Німеччині у галузі державно-церковних відносин та позицію і дії німецької держави та Церкви в контексті російської агресії проти України.

Частина засідань також буде присвячена підготовці до наступного Синоду єпископів УГКЦ, який відбудеться цього року в Марійському духовному центрі «Зарваниця».

Окрім робочих засідань, на учасників Постійного Синоду очікують зустрічі з чиновниками та політиками, громадськими діячами та церковними достойниками Німеччини. Не оминуть своєю увагою єпископи й українських мігрантів та біженців, вони зустрінуться із молоддю та священнослужителями екзархату, відвідають Український Вільний Університет та проведуть розмову із громадськими й волонтерськими спільнотами Баварії та Німеччини.