У найстарішій церкві Стокгольма виступив львівський «Дударик»
Про це повідомила пресслужба ЛОДА.
Програма включала музику деяких найвизначніших композиторів української сакральної традиції, зокрема Миколи Дилецького, Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Кирила Стеценка, Михайла Вербицького, Ганни Гаврилець та Дмитра Кацала, а також традиційні літургійні пісні.
Акустика собору створила особливу присутність на концерті та дозволила відчути багатство української хорової традиції в церкві, історія якої сягає 13 століття і яка протягом століть була центральним місцем церковної музики.
«Українська духовна музика є важливою складовою нашої культурної ідентичності та потужним інструментом культурної дипломатії. Такі мистецькі події не лише знайомлять світ із глибиною української традиції, а й зміцнюють міжнародну підтримку України. Дякую всім, хто долучився до реалізації цього проєкту», — зазначив голова обласної державної адміністрації Максим Козицький.
Публіка дуже тепло зустріла хор зі Львова та відповіла довгими й щирими оплесками. Як жест вдячності та поваги, а також напередодні Великодня, хор також виконав шведський великодній гімн «Ісус Христос воскрес» («Jesus Kristus är uppstånden»).
Вечір завершився «Молитвою за Україну» Миколи Лисенка – твором, який займає особливе місце в музичній та духовній традиції України та вважається духовним гімном України.