У неділю в храмах по всій Україні розповідатимуть про львівську благодійну програму

У неділю в храмах по всій Україні розповідатимуть про львівську благодійну програму - фото 1
Щороку на 25ту неділю після П'ятдесятниці (цьогоріч це 29 листопада) священики згадують у своїх проповідях притчу про доброго самарянина. (Євангеліє від Луки 10:25-37). Цієї неділі у понад 50 храмах по всій Україні розповідатимуть ще й про програму «Добрий сусід». Це програму допомоги сім`ям у скруті Благодійної організації «Львівська освітня фундація».

«Цьогоріч "Львівська освітня фундація" створила спільноту, яка об`єднала священників-випускників навчальних програм ЛОФу, — розповіла комунікаційна менеджерка програми Тетяна Муравель. — Усі вони погодилися розмістити у себе інформаційні афіші про програму «Добрий сусід» та під час недільної проповіді розповісти про нашу програму своїм парафіянам. Можливо хтось із них потребує підтримки, а хтось готовий стати волонтером і допомогти потребуючій родині. Програма "Добрий сусід" тісно співпрацює з церквою. У Бродах і Дрогобичі при місцевих "Карітасах" діють осередки "Доброго сусіда"».

Програма «Добрий сусід» працює у Львові вже 4 рік. Щороку її учасниками стають близько 30 родин, які опинилися у важких життєвих обставинах. Кожна сім`я має волонтера – "доброго сусіда", який допомагає родині вийти з кризи. Впродовж кількох місяців волонтер навідується в родину, допомагає забезпечити найнеобхіднішим: харчами, одягом, меблями, технікою. Може допомогти налагодити контакт з соціальними службами, знайти роботу, влаштувати дитину у садочок, відремонтувати помешкання. Адже часто через неналежні побутові умови, матеріальні труднощі чи хворобу когось із батьків діти можуть опинитися в закладах інституційного догляду та виховання. Тож місія доброго сусіда — допомогти родині подолати тимчасові труднощі, аби діти не потрапляли до інтернатів. Зазвичай після участі в програмі сім`ї «стають на ноги» і більше не потребують допомоги благодійників.

У неділю в храмах по всій Україні розповідатимуть про львівську благодійну програму - фото 62363

Це одна з успішних програм «Львівської освітньої фундації», яка цьогоріч святкує своє 20-ти річчя. У 2019 ЛОФ перемогла у конкурсі «Благодійна Україна» в номінації «Благодійність у соціальній сфері».