У Німеччині відновлено традиційне паломництво українців до блаженної Едігни

У Німеччині відновлено традиційне паломництво українців до блаженної Едігни - фото 1
Після вимушеної торішньої перерви, пов’язаної з карантином, 3 липня 2021 рокувідновлено традиційне паломництво українців до містечка Пух, що неподалік від Мюнхена.

Саме там вшановується блаженна Едігна — дочка Анни Ярославни, внучка Ярослава Мудрого, яка проводила подвижницьке аскетичне життя в Баварії і тут завершила свій християнський подвиг, а 1600 року була проголошена блаженною Католицької Церкви, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Паломництво очолив апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині і Скандинавії владика Богдан Дзюрах. Із ним співслужили владика Петро Крик, вислужений екзарх, а також отці з катедрального храму в Мюнхені.

«Цим нинішнім паломництвом до блаженної Едігни ми торкаємося нашої минувшини, передовсім християнської історії нашого народу, яка сягає коренями у глибину століть аж до княжих часів; до європейської історії нашого народу, бо блаженна Едігна, подібно як і її мати Анна Ярославна, самим своїм буттям виявляє приналежність нашого народу до європейської культури та історії, але передовсім ми доторкаємося нині до історії святості, яку нам об’являє наша блаженна», — зазначив на початку своєї проповіді владика Богдан Дзюрах.

Внучка київського князя Ярослава Мудрого, яка виростала у французькому королівському дворі, а свій подвижницький шлях закінчила на баварській землі, блаженна Едігна є символом єдності у Вселенській Церкві і в єдиній родині європейських народів.

Після Літургії до присутніх зі словом подяки і прощання звернувся владика Петро Крик, який побажав, щоб вшанування блаженної Едігни розвивалося.