У Нью-Йорку завершилися засідання Постійного Синоду УГКЦ

10 березня, 09:25
Католики
У Нью-Йорку завершилися засідання Постійного Синоду УГКЦ - фото 1
Чергова 7 (78) сесія Постійного Синоду УГКЦ, який цього разу відбувався у Сполучених Штатах Америки, завершилася 8 березня 2024 року.

Робочі засідання були присвячені підготовці до Синоду єпископів УГКЦ та звітові Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ. Йшлося про євангелізаційні програми та здійснення Церквою душпастирської опіки щодо біженців та внутрішньо переміщених осіб, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Окрему увагу єпископи звернули на публікацію нещодавнього послання Архиєрейського Синоду єпископів УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя» (Єр. 22, 3) та його важливе значення для українського суспільства сьогодні.

Владика Кеннет Новаківський, голова Душпастирської ради УГКЦ, представив її діяльність, зосередивши свою увагу на проведенні регіональних зустрічей у Львові для представників Ради з України, у Вроцлаві (Польща) — для представників із Центральної та Західної Європи, у Куритибі (Бразилія) — для Латинської Америки та Австралії, та у Вашингтоні (США) — для представників Душпастирської Ради зі США та Канади. Усі ці зустрічі за кордоном, за словами владики Кеннета, дали змогу ознайомитися із локальними викликами УГКЦ у різних куточках світу та стали нагодою для обміну ефективними душпастирськими інструментами для покращення церковного служіння вірним, де би вони не перебували.

У Нью-Йорку завершилися засідання Постійного Синоду УГКЦ - фото 131039

Сучасна російська війна проти України, за словами єпископа, значно змінила парафіяльне життя і служіння, адже багато осередків стали пристановищем для біженців та нових емігрантів.

Владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, представив звіт про аудит Місії «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ».

Владики розглянули і канонічні питання, зокрема йшлося про працю над Кодексом канонів УГКЦ. Це питання озвучив Голова Канонічного відділу УГКЦ митрополит Євген Попович, архиєпископ Перемишльсько-Варшавський. У свою чергу, о. Іван Дацько розповів владикам про підсумки зустрічі Міжнародної спільної католицько-православної богословської комісії в Александрії.

О. Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, представив єпископам діяльність Патріаршої фундації «Мудра справа»:

У Нью-Йорку завершилися засідання Постійного Синоду УГКЦ - фото 131041

«Одним із інструментів служіння Церкви є Патріарша фундація „Мудра справа“. На початку нашого служіння, яке співпало із початком повномасштабного вторгнення, ми запустили низку ініціатив негайного реагування. Це — евакуація та розселення ВПО, продуктові та гігієнічні набори, пункти незламності „Добрий самарянин“ та забезпечення медичних установ усім необхідним. Відтак прийшла хвиля у нашій діяльності на більш сталі проекти: духовно-реабілітаційні поїздки для ВПО, Логістичний центр УГКЦ, Благодійна кухня, дитячий реабілітаційний табір „Вільні діти“ та модульні будиночки для сімей ВПО. І, зрештою, сьогодні ми продовжуємо трансформацію та розвиток. Сьогодні ми говоримо про трансформаційні, стратегічні проєкти рівня Праведного митрополита Андрея Шептицького. Насамперед це навчально-просвітницькі проєкти для всебічного відновлення громад — „Зцілення громад“ та „Дія в Надії“. Також це активізація нашого Консультаційного центру УГКЦ для парафіяльних спільнот, які прагнуть розвивати соціальне служіння та підприємництво. Не можна оминати увагою й встановлення Центрів зцілення ран та запуску цілої мережі Психологічної порадні, яка надає як індивідуальні, так і групові послуги задля покращення ментального здоров’я українців».

Священик додав, що «сьогодні Українська Греко-Католицька Церква для багатьох українців стає джерелом надії. Переживши період „ліквідації“, переслідування, катакомб у минулому столітті, ми як Церква виробили своєрідне ДНК виживання. Це дозволяє нам сьогодні з Божою допомогою та Його піклуванням, під проводом нашого Глави Блаженнішого Святослава підтримувати людей, у якій скруті чи стражданні вони не перебували б. У цьому наше першочергове завдання у цей нелегкий період російської війни проти України — через проголошення Благої вістки дарувати людям надію».

Владика Миколай Бичок, єпископ єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла з осідком у м. Мельбурн для українців в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, розповів про душпастирське служіння на цьому континенті.

У Нью-Йорку завершилися засідання Постійного Синоду УГКЦ - фото 131040

Владика Богдан Дзюрах підбив підсумок засідань: «Це був один із найбільш інтенсивних Постійних Синодів, який я пригадую у своїй історії. Наступна сесія Постійного Синоду відбуватиметься у Німеччині».