У Папському університеті в Римі говорили про війну в Україні

17 березня, 09:03
Католики
У Папському університеті в Римі говорили про війну в Україні - фото 1
У четвер, 16 березня 2023 року, у Папському університеті Урбаніанум у Римі відбулася наукова конференція на тему: «Пробачення, примирення і подолання конфліктів».

З доповідями виступили: архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, префект Дикастерії Східних Церков і колишній Апостольський Нунцій в Україні, о. д-р проф. Леонардо Сілео, ректор Папського Університету Урбаніанум та о. д-р Павло Вишковський ОМІ, настоятель парафії св. Миколая у Києві. Про це повідомляє католицький часопис CREDO.

У своєму науковому рефераті «Зсередини конфлікту до можливого пробачення» отець Павло наголосив на минулорічній ситуації, коли західний світ хотів силоміць примирити Україну і Росію через представниць цих країн під час Хресної дороги у римському Колізеї. З одного боку, це свідчить, що західний світ нас не розуміє, з іншого — впродовж останнього року Папа Франциск щонеділі і щосереди згадує про Україну у своїх промовах, щоб донести трагедію українського народу до всього світу, зазначив він.

«Хрест — це нагадування і знак прощення того, хто поставив вас у ситуацію несправедливості та страждань», — сказав архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Під час виступу отець Павло також нагадав присутнім, що він звертався безпосередньо до Папи Франциска у справі повернення парафіяльного храму святого Миколая вірянам, право на який вони відвойовують від початку незалежності України; а також писав до багатьох лідерів католицьких країн, сподіваючись, що вони допоможуть достукатися до влади, і та зважиться зробити крок на користь відновлення історичної справедливості та моралі.