У Парижі українська громада вшанувала жертв Голодомору 1932-1933 років

18 листопада, 14:56
Україна і світ
У Парижі українська громада вшанувала жертв Голодомору 1932-1933 років - фото 1
Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції Вадим Омельченко, єпископ УГКЦ Гліб Лончина та представники близько двадцяти асоціацій та організацій українців у Франції вшанували пам’яті невинних жертв, знищених штучним голодом в часи сталінського режиму.

Акція розпочався церемонією покладання квітів до Могили невідомого солдата під Тріумфальною аркою та продовжився Архиєрейською Божественною Літургією в одній iз найвідоміших церков Парижа – Сен-Сюльпіс.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під Тріумфальною аркою прозвучали Гімни України та Франції у виконанні паризького хору Святого Володимира Великого.

О 14:30 розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія в базиліці Сан Сюльпіс. Богослужіння очолив владика Гліб, а співслужили всі священики паризького регіону.

У проповіді апостольський адміністратор єпархії зачитав уривки спогадів тих, хто пережив геноцид:

«В роки Голодомору була велика крадіжка, – розповідає Хтодора Олексіївна, ходили попід хатами так звані «активісти» і відбирали хліб, зерно, що люди ховали, і гроші. Зерно ховали в казани, а казани потім ставили в піч, але «активісти» і те знаходили та відбирали. Багато людей закопували зерно під землю, проте навіть ті схованки розкривалися, адже ті самі «активісти» ходили з ковіньками і штрикали ними в землю, шукаючи і відбираючи всі збереження і запаси у людей».

Після Літургії також відбулася екуменічна панахида за заморених голодом жертв Голодомору за участю священика православної парафії Святого Симона.