Вперше в історії в Парижі звершено хіротонію українського єпископа

Вперше в історії в Парижі звершено хіротонію українського єпископа - фото 1
У четвер, 18 грудня 2025 року, в Парижі, у храмі Святого Сульпіса (Église Saint-Sulpice), відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, під час якої звершено єпископську хіротонію та інтронізацію владики Ігоря Ранці – нового правлячого єпископа єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

За повідомленням пресслужби єпархії Святого Володимира Великого, Архиєрейську Літургію очолив Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Співсвятителями під час єпископської хіротонії були владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський Української Греко-Католицької Церкви, який був першим єпархом Паризької єпархії, а також владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі.

У святковій Архиєрейській Божественній Літургії також взяли участь численні архиєреї Української Греко-Католицької Церкви з України та з-за кордону, єпископи Латинської Церкви у Франції, Апостольський Нунцій у Франції архиєпископ Челестіно Мільйоре, представники Апостольського Престолу, а також духовенство, монашество та вірні як Єпархії Святого Володимира Великого, так і з інших країн.

Вперше в історії в Парижі звершено хіротонію українського єпископа - фото 163043

З вітальним словом до присутніх звернулися владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі, та архиєпископ Челестіно Мільйоре, Апостольський Нунцій у Франції.

У своєму зверненні владика Гліб Лончина закликав молитися за отця Ігоря, щоб той із ревністю та любов’ю сповнив високе служіння, до якого його сьогодні покликає і посвячує Церква.

Зі словом привітання також звернувся Апостольський Нунцій у Франції – архиєпископ Челестіно Мільйоре, який висловив радість з приводу призначення і рукоположення отця Ігоря Ранці єпископом єпархії Святого Володимира Великого в Парижі, подякував владиці Глібу Лончині за його жертовне служіння як апостольського адміністратора та побажав новому єпископові бути пастирем, який підтримує своїх священників, особливо у хвилини труднощів і самотності.

Владика-номінат о. Ігор Ранця публічно склав ісповідання віри та підтвердив готовність у вірності й послузі виконувати єпископське служіння згідно з переданням і канонічними приписами Церкви.

Вперше в історії в Парижі звершено хіротонію українського єпископа - фото 163027

У визначений літургійний момент Архиєрейської Літургії було звершено чин єпископського рукоположення владики-номіната о. Ігоря Ранці.

Згідно з Чином, Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви, разом зі співсвятителями – владикою Борисом Ґудзяком, митрополитом Філадельфійським, та владикою Глібом Лончиною, апостольським адміністратором Єпархії Святого Володимира Великого в Парижі, – через покладання рук і молитву рукоположення призивали благодать Святого Духа на новопоставленого єпископа.

Під час Архиєрейської Божественної Літургії Блаженніший Святослав виголосив проповідь, у якій звернув увагу на виняткове значення цієї події для життя Церкви. Глава УГКЦ наголосив, що вперше в історії саме в Парижі звершується єпископська хіротонія українського єпископа, що є знаком особливої Божої присутності та турботи про українських вірних у Франції та країнах Західної Європи.

Вперше в історії в Парижі звершено хіротонію українського єпископа - фото 163025

Після завершення Божественної Літургії відбулася інтронізація владики Ігоря Ранці як правлячого єпископа Єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

Таким чином владика Ігор Ранця канонічно вступив у служіння єпарха, приймаючи відповідальність за душпастирську опіку українських греко-католиків на території п’яти європейських держав.

На завершення урочистостей до духовенства та вірних звернувся новоінтронізований владика Ігор Ранця.

У своєму слові він подякував Богові за покликання і дар служіння Блаженнішому Святославу, єпископам-співсвятителям, духовенству та вірним єпархії, а також особливо своїм батькам, родині, наставникам і всім, хто супроводжував його на життєвому і священничому шляху.

Владика Ігор Ранця зазначив, що Господь упродовж років посилав Своїй Церкві єпископів і священників як знак Своєї вірності, і закликав відповідати на цю вірність взаємністю – довірою, готовністю служити і приймати ті завдання, які Церква поручає. Він висловив готовність разом із духовенством і вірними єпархії нести відповідальність за довірений Божий люд та плекати церковне життя українців на території єпархії.

Біографічна довідка:

Ігор Ранця народився 8 березня 1978 року у с. Опільсько на Львівщині в українській греко-католицькій родині. У 1995–2003 роках навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка, де здобув науковий ступінь кандидата географічних наук та працював викладачем протягом п’яти років. У 2008–2014 роках навчався у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа та Українському Католицькому Університеті, здобувши в 2013 році канонічний бакалаврат з богослов’я (STB). У лютому 2014 року, на запрошення владики Бориса Ґудзяка, єпарха Франції, переїхав до Парижа для дальших богословських студій та душпастирювання.

Священничі свячення отримав 29 березня 2015 року в Парижі з рук архиєпископа Ігоря Возьняка, митрополита Львівського, ставши частиною клиру Львівської архиєпархії. За дорученням місцевого єпарха, владики Бориса Ґудзяка, а від лютого 2019 року — його наступника в якості апостольського адміністратора, владики Гліба Лончини, отець Ігор виконував різні пасторальні та куріальні служіння: сотрудника собору Святого Володимира Великого в Парижі (2015–2019), члена Пресвітерської ради та Колегії радників (від 2017 року), настоятеля новоствореної парафії Усіх Святих у Венсені (2017–2019), голови Екуменічної комісії (2018–2021), адміністратора собору Святого Володимира Великого в Парижі (2019–2022), представника єпархії в Душпастирській раді Патріаршої курії (від 2019), протосинкела (від 2022). Паралельно до цих служінь навчався в Паризькому Католицькому Інституті: у 2018 році здобув канонічний ліценціат з екуменічного богослов’я (ISEO) та розпочав докторат із еклезіології. Від 7 січня до 1 жовтня 2025 року владика Ігор перебував у відпустці для завершення написання докторської праці, захист якої очікується у найближчі місяці.