У «Парку Київська Русь» відбудеться наймасштабніше в Україні святкування Масниці

12.03.2021, 18:07
Культура
У «Парку Київська Русь» відбудеться наймасштабніше в Україні святкування Масниці - фото 1
13 і 14 березня Древній Київ у Князівстві Київська Русь («Парк Київська Русь») запрошує на наймасштабніше в Україні святкування Масниці.

Про це повідомляє "Вечірній Київ".

13 і 14 березня пройде по-справжньому яскраве і грандіозне святкування Масниці у справжньому, живому середньовічному місті. На гостей чекають гуляння із розмахом у стилі Київської Русі: з автентичною програмою і безліччю традиційних слов’янських забав та спалюванням найбільшого в Україні опудала Масляної.

Розпочнеться святкування з привітання Київського князя Володимира, вражаючого виїзду кінної дружини та параду прапорів князів Київської Русі. Святковим сюрпризом стане відкрита фотосесія, під час якої кожен гість зможе вийти на Велике ристалище і сфотографуватися з князем і кінними витязями.

Відвідувачі зможуть взяти участь в стародавньому обряді «Колодій» і побачити унікальну театралізовану постановку — «Масляничний вертеп» давньослов’янською мовою. Двічі на день можна буде побачити спалювання опудала Марени та взяти участь у дружньому хороводі навколо нього.

У неділю, 14 березня, гості побачать зміну княжої варти на Михайлівських воротах, а також зможуть приєднатися до урочистої ходи до відтвореної Василівської церкви Х століття, де відбудеться святковий молебень.

З настанням сутінків Древній Київ освітять яскраві багаття, а видовищні кінні виступи при світлі смолоскипів запам’ятаються глядачам надовго!

У Древньому Києві можна буде не тільки насолодитися видовищною програмою, а й прогулятися на породистих конях верхи та в екіпажах, відвідати історичні експозиції, постріляти з лука та покидати сокири в середньовічному тирі, пролетіти на канатному спуску «Політайло» та швидкісний гірці «Змій Горинич», відвідати знахарку-волхвиню, вдягнути історичні вбрання часів Київської Русі.

А також: скуштувати смачних рум’яних млинців з різними начинками, гарячих напоїв та страв з багаття, обрати оригінальні сувеніри ручної роботи в середньовічних крамницях і навчитися новому на майстер-класах.

13-14 березня 2021 року Національний музей Народної архітектури та побуту України запрошує киян та гостей міста на свято Масниці.