У Пасхальних Богослужіннях в Угорщині взяла участь рекордна кількість вірних УГКЦ

У Пасхальних Богослужіннях в Угорщині взяла участь рекордна кількість вірних УГКЦ - фото 1
Цей рік для вірних Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині був особливим. Вперше в історії громади, окрім Будапешту, було відзначено Пасху в інших містах Угорщини.

За повідромленням прес-служби УГКЦ в Угорщині, Пасхальні богослужіння пройшли в м Мішкольц. В кафедральному храмі угорської греко-католицької церкви молитву очолив о. Дамян Габорій. На Літургії був присутній владика Атаназій Орос, місцевий єпарх, який уділив своє архієрейське благословення. В церкві були присутні діти-переселенці з київської спортивної школи.

В місті Ніредьгаза освячення Великодніх страв відбулося за двома церковними календарями. Громадою постійно опікується о.Андрій Белеканич ЧСВВ.

В Дебрецені, Великоднє Богослужіння відбулося в митрополичій катедрі угорської греко-католицької церкви. Після Божественної Літургії, яку провів отець Андрій Белеканич, Чин освячення великодній страв провів владика Филип Кочіш, митрополит угорської Церкви, який свій осідок має в Дебрецені.

Також, в перше Великодню Пасху було відсвятковано у м Веспрем, неподалік озера Балатон і в м Дьор, що біля австрійського кордону. Молитву для місцевих вірних провів о. Михайло Станко ЧСВВ.

В столиці Угорщини Пасху відзначили на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті. В День Воскресіння під час двох богослужіннь храм був переповнений.

Молитву в Будапешті очолив отець Дамян Габорій. У Воскресній молитві взяли участь: посол України в Угорщині, речник українців в угорському Ліліана Грекса, омбудсмен Угорщини з прав людини Шандор Єлизавета та представник від Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні.

Як зазначив отець Дам'ян Габорій, у Пасхальних Богослужіннях по Угорщині взяло участь близько двох з половиною тисяч вірних УГКЦ. В більшості - це новоприбулі у зв’язку з війною в Україні.

"Для нашої Церкви це великий виклик, бо на таку кількість людей нас тільки троє священиків. Ми мусіли кільком громадам відмовити в організації Пасхи, через те що не в силі бути одночасно фізично бути присутні в різних частинах Угорщини. Надіємося, що до нас прибудуть нові священики для служіння нашим вірним. Ми сьогодні говоримо про постійне душпастирство по нових місцях, бо громади в тих містах зверталися з офіційними проханнями до блаженішого Святослава та угорських греко-католицьких єпископів в справі постійної опіки священиками від Української Греко-Католицької Церкви ля вірних, які мешкають в Угорщині", - сказав священик.