У Патріаршому соборі УГКЦ представлять картини, які малювали у тюрмах

Частина виставки - фото 1
Частина виставки
Сьогодні, 4 грудня, об 11:00 у галереї Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ в Києві відкривається виставка картин та мистецьких виробів ув’язнених «Покликані до свободи». Серед картин – ікони, малюнки, що символізують волю. Подія відбудеться за участю Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Картини надсилали з в’язниць і слідчих ізоляторів зі всієї України. Автори картин — особи, що вчинили кримінальні злочини та отримали або очікують вироку, «довічники», жінки та чоловіки, неповнолітні, а також працівники пенітенціарної служби.

Окрім картин ув’язнені надсилали вироби ручної роботи з дерева, кераміки та інших матеріалів. Загалом на виставку прийшло понад 160 робіт, — повідомив Василь Возняк, PR-менеджер Благодійного фонду "Карітас-Київ".

Організували виставку Пенітенціарне душпастирство УГКЦ спільно з Благодійним фондом «Карітас-Київ» у співпраці з Державною кримінально-виконавчою службою.

У день відкриття відбудеться конкурс, який проведе журі з понад 20 членів, серед яких художники і мистецтвознавці, психологи, соціологи, правники, пенітенціарії, душпастирі. Мистецькі вироби, які переможуть у конкурсі, принесуть учасникам – грошову винагороду.

На реалізацію виставки та на винагороду переможцям конкурсу його ініціатор священник Констянтин Пантелей зібрав у мережі Facebook понад 63 000 грн.

«Внаслідок карантину в’язні опинилися у подвійній ізоляції. Вони також позбавлені візитів душпастирів і волонтерів, — розповідає о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ, — Мета виставки – посприяти кращій суспільній комунікації та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також зростанню громадянської активності в охороні суспільного миру, подоланню напруженості, пов’язаної з тривалою ізоляцією».

У Патріаршому соборі УГКЦ представлять картини, які малювали у тюрмах - фото 62791
У Патріаршому соборі УГКЦ представлять картини, які малювали у тюрмах - фото 62790
У Патріаршому соборі УГКЦ представлять картини, які малювали у тюрмах - фото 62789