У Патріаршому соборі УГКЦ відбувається хіротонія нового владики Андрія Хім’яка (пряма трансляція)

19.02.2023, 11:00
Католики
У Патріаршому соборі УГКЦ відбувається хіротонія нового владики Андрія Хім’яка (пряма трансляція) - фото 1
У суботу, 18 лютого 2023 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбувся Чин архиєрейського найменування о. Андрія Хім’яка, якого Синод єпископів УГКЦ обрав єпископом-помічником Київської архиєпархії.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, цей чин звершив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, спільно із владикою Богданом Дзюрахом, апостольським екзархом у Німеччині та країнах Скандинавії, і владикою Степаном Сусом, єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.

Новонайменований владика Андрій проголосив визнання віри та, поклавши руку на Євангеліє, склав присяги на вірність Святішому Отцю Францискові, Главі УГКЦ Блаженнішому Святославові та їхнім наступникам.

Закінчився чин молитвою до Святого Духа за нового єпископа УГКЦ.

Опісля владика-номінант Андрій відслужив Велику вечірню.

Архиєрейська хіротонія нового єпископа УГКЦ Андрія Хім’яка

Біографічна довідка

Народився 13 квітня 1981 року в м. Львові у християнській родині Михайла і Ганни Хім’яків. У 1988–1998 роках навчався у Львівській загальноосвітній школі № 44 імені Т. Г. Шевченка, здобувши повну загальну середню освіту.

З 1995 року належав до вівтарної дружини архикатедрального собору Святого Юра у Львові, маючи нагоду поглибити свою віру та побачити добрий приклад священників.

У 1998–2005 роках навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа, здобувши ступінь спеціаліста богослов’я. У 2005–2008 роках — у Папському східному інституті в Римі на факультеті східних церковних наук, здобувши науковий ступінь ліценціата богослов’я.

Піддияконські свячення отримав 20 березня 2005 року з рук владики Василя Медвіта, екзарха Києво-Вишгородського.

Рукопокладений Блаженнішим Святославом на диякона 9 травня 2012 року, а на священника — 4 листопада 2012 року.

У вересні 2009 року розпочав працювати в Секретаріаті Синоду Єпископів як помічник владики Богдана Дзюраха, Секретаря Синоду Єпископів, а від вересня 2016 року — як заступник Секретаря Синоду Єпископів.

Від квітня 2021 року виконував обов’язки Секретаря Синоду єпископів. Упродовж 2008–2013 років — викладач курсу «Східна християнська духовність» на Дистанційній магістерській програмі екуменічних наук (ДМПЕН) Українського католицького університету.

Від 2014 року — викладач Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.