У Перемишлі розпочав роботу Синод єпископів УГКЦ

08 липня, 10:09
Католики
У Перемишлі розпочав роботу Синод єпископів УГКЦ - фото 1
7 липня, у свято Різдва Івана Хрестителя, у Перемишлі було урочисто відкрито Синод єпископів УГКЦ. Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному соборі Святого Івана Хрестителя у співслужінні з єпископами УГКЦ з усього світу очолив Патріарх УГКЦ Святослав.

По це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У Синоді єпископів беруть участь 40 владик Української Греко-Католицької Церкви, які прибули до Перемишля з України, Центральної і Західної Європи, Північної та Південної Америки, Австралії, а також запрошені гості.

Перед початком Літургії учасників Синоду привітав владика архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген Попович, який зазначив, що проведення Синоду єпископів УГКЦ саме в Перемишлі, а не в Києві, як було заплановано попередньо, є наслідком «божевільної війни, якою путінська росія пішла проти України».

Апостольський нунцій у Польщі архиєпископ Сальваторе Пенаккіо у своєму слові до запевнив владик УГКЦ і весь український народ, який страждає від війни, у близькості та співпереживанні. «Ми з вами думками, молитвою і ділами», – сказав він. Відтак архиєпископ Пенаккіо зачитав лист Святішого Отця Франциска до Синоду Єпископів УГКЦ.

У листі Папа Франциск сердечно привітав Синоді єпископів і віддав їх опіці блаженних новомучеників УГКЦ, пам’ять яких Церква вшановувала 27 червня.
«Саме в цю хвилину краще розуміємо, у яких обставинах жили і зазнали смерті ці мученики, серед яких були єпископи, священики, монахи, монахині і миряни, що стали жертвами комуністичного совєцького режиму. Сьогодні вони захищають з неба свій народ, який страждає. Їхній опіці ввіряю всіх членів Синоду», – написав Римський Архиєрей.

Патріарх УГКЦ Святослав від імені всіх присутніх єпископів висловив слова вдячності Папі Франциску.
«Кожен Синод нашої Церкви, – підкреслив першоєрарх, – є видивим виявом повного сопричастя з наступником апостола Петра. За це сопричастя наша Церква заплатила найвищу ціну – ціну крові мучеників, про яких Святіший Отець згадав у своєму листі».
Предстоятель УГКЦ подякував і Апостольському нунцієві в Польщі за те, що прибув з Варшави до Перемишля, і на знак вдячності Української Греко-Католицької Церкви за його дипломатичне служіння в Польщі подарував архиєпископові Пенаккіо нагрудний хрест.

У Літургії з нагоди відкриття Синоду взяли участь і делегат Польської єпископської конференції Юзеф Міхалік, архиєпископ-емерит Перемишльської римо-католицької архиєдієцезії, і владика Кшиштоф Худзьо, єпископ-помічник Перемишльської архиєдієцезії, а також новопризначений посол України в Польщі Василь Зварич.
У проповіді Глава УГКЦ назвав цьогорічний Синод «Божим милосердям до нас» і підкреслив, що «цей день пише історію нашої Церкви і нашого народу».

Предстоятель відзначив, що з владиками вони майже три роки не бачилися не бачилися, із них два роки через пандемію.

«Але ніхто з нас не міг собі ніколи уявити, що цьогорічний Синод – уперше в новітній історії нашої Церкви, нашого народу, Української Держави – відбудеться в умовах війни. Цей Синод ще більше показав, наскільки важливим є життя Церкви, її місія, діяльність у цих жахливих сучасних обставинах», – сказав Глава УГКЦ.

На завершення Божественної Літургії о. Андрій Хім’як, виконувач обов’язків Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, зачитав офіційний Декрет про скликання Синоду Єпископів УГКЦ.

Крім того, з нагоди свята Різдва Івана Хрестителя, Блаженніший Святослав привітав владику-емерита Івана Мартиняка, найстаршого з присутніх на Синоді в Перемишлі єпископа, владику Івана Кулика, владику-емерика Івана Буру та всіх іменинників та іменинниць, які носять ім’я Іван і Іванна, з днем небесного покровителя.

По обіді архиєреї провели перше робоче засідання, під час якого Блаженніший Святослав привітав усіх членів Синоду Єпископів УГКЦ. Також було представлено урядників Синоду та їхні обов’язки, визначено кворум на голосування. Відтак владики привітали запрошених гостей, серед яких, зокрема, делегата Польської єпископської конференції Юзефа Міхаліка, архиєпископ-емерита Перемишльської римо-католицької архиєдієцезії.