У селі Пересопниця Рівненської області розпочався археологічний сезон, присвячений 460-річчю написаного тут Євангелія.
Про це пише Суспільне.
Стратегічна мета досліджень, ідеться в тексті, – знайти монастир, у якому й виготовили найдавніший переклад канонічного церковного тексту книжною українською мовою.
На старті розвідкових досліджень виявили різночасові скляні й металеві прикраси. Більшість знахідок археологи датують 12-13 століттями, коли Пересопниця була столицею удільного князівства.
До розкопок залучили студентів з Острозької академії та Рівненського державного гуманітарного університету. Вони – майбутні історики та археологи, і це їхня літня практика.
Загалом розвідкові розкопи вже зробили на ділянці 6 на 14 метрів.
На цьогорічні археологічні дослідження витратять 30 тисяч гривень. Частину профінансували з обласного бюджету, решта – гроші, зароблені культурно-археологічним центром «Пересопниця».
«Шукаємо, звичайно, монастир. Це є основна мета, але ми по ходу археологічних досліджень трансформуємося і якщо це цікавий об'єкт – ми його реконструюємо. Зараз досліджується цікаве місце і тут планується створити нову експозицію, яка буде цікава для туриста, це «Гридниця 12-13 століття». Гридниця – це місце, де збиралися молоді воїни, дружинники руського війська», – розповідає директор центру Іван Солодуха.
Розкопки в Пересопниці триватимуть до середини липня. А на серпень тут заплановані урочистості до ювілею «Пересопницького Євангелія».