У першу річницю інтронізації митрополита Бориса Ґудзяка «Живе телебачення» представило фільм «Від серця до серця»

05.06.2020, 09:21
Католики
Інтронізація митрополита Бориса Ґудзяка - фото 1
Інтронізація митрополита Бориса Ґудзяка
Джерело фото: УКУ
4 червня минув рік із дня інтронізації владики Бориса Ґудзяка на пост архиєпископа і митрополита Філадельфійського.

Джерело: УКУ

Чин його введення на престол, який відбувся під час Архиєрейської Божественної Літургії в катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії, здійснив Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви, а на церемонії були близько п’ятдесяти єпископів, більше сотні священників та кілька тисяч вірних із різних куточків Сполучених Штатів Америки, Європи та України.

З цієї нагоди «Живе телебачення» показало короткий фільм «Від серця до серця» про Тиждень молитви, святкування, єдності та місії, який тривав з 2 до 9 червня 2019 року у Філадельфії та Вашингтоні. Режисер та оператор фільму Петро Дідула.

«Фільм — це образ зустрічей, що відбувалися протягом тижня «Від серця до серця». Протягом цього тижня люди різного походження, віку та духовних потреб мали можливість висловитися, а ми — їх активно слухати. Це була зустріч різних світів, у яких я жив і служив у різний час. Але передусім — це розповідь про те, як ми разом протягом тижня готувалися до празника Зіслання Святого Духа», — прокоментував митрополит Борис.

«Цей фільм, як і сам тиждень, який був нашою спільною з архиєпархіальною спільнотою візією, є пропозицією постави. Ми спільно шукаємо відповідь на запитання: як бути християнами, Церквою, східними католиками українського походження в динамічній культурі Америки ХХІ-го століття. Рік, що минув був роком знайомств і зустрічей — з парафіями, школами, молодіжними, громадськими організаціями, що представляють всі хвилі і покоління української еміграції», — зазначає митрополит .

Поки не було карантинних обмежень, він відвідав 43 з 63 парафій Філадельфійської архиєпархії. «Я знайомлюся з Америкою XXI століття. Слід підкреслити, що позитивно і по-братерськи мене зустріли і приймають не лише вірні і в українській громаді, але й римо-католицькі єпископи, академічне середовище і загально-американські католицькі медіа», — сказав архиєпископ.