• Головна
  • Новини
  • На кілька тисяч років "помолодшали" і Київ, і Софійський собор, і  Києво-Печерська лавра у підручнику для початкових класів...

На кілька тисяч років "помолодшали" і Київ, і Софійський собор, і  Києво-Печерська лавра у підручнику для початкових класів

25.09.2020, 11:05
фотографія сторінки підручника - фото 1
фотографія сторінки підручника
Джерело фото: Валерій Людмирський
В українських підручниках для перших класів були виявлені грубі фактологічні помилки.

Про це повідомили адміністратори Facebook-спільноти "Типичный Киев", пише Zik.

Зокрема, в книзі допустили ляп про дату заснування Києва, написавши, що столиця України заснована в 19 столітті, таким чином видавці помилилися на кілька тисяч років.

Крім вище згаданої помилки також "помолодшали" й історичні пам'ятки. Наприклад, Софійський собор і Києво-Печерську лавру теж віднесли до 19 століття.

Зазначимо, що Київ був заснований в V столітті - в 482 році полянським князем Києм, його братами Щеком, Хоривом та сестрою Либіддю. Софійський собор заснований в першій половині XI століття, а Києво-Печерська лавра - в 1051 році.

Автором книги, де знайшли помилки, заявлено доктора педагогічних наук Ольгу Хорошковську. Вона є співробітником Інституту педагогіки та володаркою державних нагород у сфері утворень. Також Хорошковська - лауреат Державної премії України про освіту.