У Польщі виявлено останки черниць, закатованих радянськими солдатами

08.03.2021, 12:24
Світові
У Польщі виявлено останки черниць, закатованих радянськими солдатами - фото 1
Видання Life Science повідомляє, що польським вченим вдалося встановити особи семи монахинь-катаржинок, убитих солдатами Червоної армії в січні 1945 року.

Загиблі працювали медсестрами в Ольштинській лікарні Святої Марії, де знаходилися німецькі поранені, повідомляє Живий журнал з посиланням на livescience.com.

Розпочате влітку 1944 року Червоною армією визволення Польщі від гітлерівської окупації супроводжувалося масовими репресіями щодо бійців Армії Крайової, священнослужителів, інтелігенції - всіх, хто асоціювався зі "старим режимом". На руїнах незалежної Польщі була створена прорадянська ПНР.

Вбивство семи монахинь, які працювали в госпіталі, було задокументовано ще в 1945 році. Пошуки велися Інститутом національної пам'яті спільно з Католицькою Церквою, яка веде процес беатифікації жінок, що прийняли мученицьку смерть за віру і вірність обов'язку.

Останки сестри Харитіни (Ядвіги Фаль) виявлені на кладовищі в Гданську, останки сестер Генероси (Марія Больц), Кшиштофори (Марти Кломфасс) і Ліберії (Марія Домінік) - в Ольштині, а сестер Роланди (Марії Абрахам), Гунільди (Дороти Стеффен) і Бони (Анни Песка) - в Орнет.

Їх могили використовувалися для повторного поховання, в ході пошуків довелося ексгумувати останки тих, хто був похований в них потім. Дослідники знайшли фрагменти одягу, характерних для черниць-катаржинок, чотки, хрести, медальйони із зображенням святого сімейства.

Інститут національної пам'яті розповідає, що коли в лікарню увірвалися радянські війська, сестри спробували захистити від них поранених німецьких солдатів. Тоді зазнали нападу і вони. Багато черниці перед тим, як загинути, були зґвалтовані.

Найбільш страшну смерть прийняла 42-річна сестра Кшиштофора. На її тілі було 16 штикових ран, їй викололи очі і вирвали язик. Сестру Генеросу, за даними Інституту, замкнули на горищі лікарні, де над нею знущалися 10 днів. Потім її звільнили, але не витримавши фізичних і психологічних страждань черниця померла 9 травня 1945 року.