У Польщі вшанували воїнів УНР, які спочивають на Українському воєнному цвинтарі

У Польщі вшанували воїнів УНР, які спочивають на Українському воєнному цвинтарі - фото 1
У селі Пікуличі, що на Перемишльщині (Польші), 11 червня відбувся захід, під час якого традиційно вшанували воїнів Армії Української Народної Республіки, які спочивають на Українському воєнному цвинтарі.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Свято національної пам’яті розпочалося молитвою у катедральному Соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Божественну Святу Літургію очолив преосвященний владика Михайло Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії.

Єпарху у Божественній Літургії співслужили архиєпископ Іван Мартиняк та о. Богдан Степан, протосинкел і парох Перемишля, та духовенство.

До Собору Святого Івана Хрестителя у Перемишлі прибули українські дипломати, політики, члени товариств «Надсяння», «Лемківщина», «Любачівщина».

На спільну молитву до Собору прибули також польські делегації.

Опісля Літургії понад півтори тисячі учасників зі Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини, а також українська громада в Польщі, пройшли пішою ходою Перемишлем на військовий цвинтар у селі Пикуличі. Там спочивають вояки Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії.

У групових могилах поховано орієнтовно понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, Армії УНР, у двох братніх могилах спочиває 47 українських вояків УПА.