У Полтаві виділили кошти на реставрацію будинку Патріарха Мстислава

30 вересня, 12:17
Культура
У Полтаві виділили кошти на реставрацію будинку Патріарха Мстислава - фото 1
На сесії Полтавської міської ради, що відбулась 28 вересня, виділили кошти на реставрацію об’єкта культурної спадщини в частині нежитлового приміщення – хати Патріарха Мстислава (ІІ пол. ХІХ ст., 1888р.).

Про це йдеться на сайті міськради, інформують Новини Полтавщини.

Мова йде про 200,0 тисяч гривень.

Хата Патріарха Мстислава у Полтаві збереглась, але знаходиться в занедбаному стані. Знаходиться вона за адресою вул. Патріарха Мстислава, 13.

Нагадаємо, щоб врятувати будинок Патріарха Мстислава, у Полтаві 5 червня проводили благодійний марафон. Сам будинок знаходиться за адресою – вулиця Патріарха Мстислава, 13.

У Полтаві виділили кошти на реставрацію будинку Патріарха Мстислава - фото 79761

Мстислав Скрипник (світське ім’я Степан Іванович Скрипник; 1898-1993) був небожем (сином сестри) Симона Петлюри. У 1918-1921 роках - хорунжий Армії УНР, учасник польсько-радянської війни. У 1930-1939 роках був послом (депутатом) до польського сейму, захищав права українців. Один з організаторів і лідерів Волинського українського об’єднання (1931-1939), що виступало за співпрацю з польською владою.

У 1942 році прийняв духовний сан; з 1969 – митрополит УАПЦ у Європі, з 1971 – митрополит Української Православної Церкви у США. 1992 року обраний Патріархом Української Православної Церкви – Київського Патріархату, однак незабаром підтримав повернення до статусу УАПЦ.

Патріарх Мстислав є засновником і організатором відомого духовного центру українського православ’я в Саут-Баунд-Бруку (США, штат Нью-Джерсі), який і по сьогодні для українців діаспори залишається своєрідним «українським Єрусалимом».

У містечку збудовано церкву-монумент св. Андрія Первозванного, присвячену померлим від Голодомору 30-х років в Україні, семінарію св. Софії, школу релігії й українознавства, Дім української культури, концертний зал на 1500 місць, Музей церковних святощів, велику бібліотеку, архів і друкарню, готель для літніх людей та пам’ятники княгині Ользі і митрополитові Василю Липківському.

У крипті храму св. Андрія Первозванного покоїться тіло Патріарха-основоположника, а навколо собору розкинувся багатогектарний пантеон, де поховані визначні українці США й інших країн.