У рідному місті святого Йосафата відзначили 400-річчя його мученицької смерті

14.11.2023, 13:20
Культура
У рідному місті святого Йосафата відзначили 400-річчя його мученицької смерті - фото 1
У місті Володимир, що на Волині, 12 листопада відбулися святкування, присвячені Ювілею 400-річчя мученицької смерті священномученика Йосафата.

Про це повідомляє сайт Луцького екзархату УГКЦ.

На свято прибуло багато паломників з різних міст Галичини, зокрема із Золочева, Жовкви, Соснівки, Сокаля, Червонограда і Львова.

Святкування розпочалося Божественною Літургією у василіанському храмі Святого Йосафата, яку очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький. У пастирському слові він наголосив, що саме у м. Володимирі святий Йосафат народився і виріс. Тут формувався його характер, тут визрівали його таланти, тут батьки його провадили, і хоч не дали йому якогось великого майна чи статку, проте дали щось цінніше, ніж матеріальні здобутки — вони його виховали у вірі і любові до Бога, Церкви і свого стражденного народу.

Після Богослужіння вірні помолилися за Україну. У храмі зберігаються мощі св. Йосафата, тож кожен паломник мав змогу прикластися до них, щоб за заступництвом святого просити в Бога різних ласк, а особливо справедливого миру в Україні.

Отець Марко Максимів, ЧСВВ, настоятель монастиря, вручив парафіянам храму пам’ятні медалі та грамоти, приурочені ювілейним святкуванням.