У Римі інтронізовано першого екзарха УГКЦ для українців в Італії

01.12.2020, 17:00
Католики
У Римі інтронізовано першого екзарха УГКЦ для українців в Італії - фото 1
1 грудня 2020 року у катедральному храмі Святих Сергія і Вакха в Римі відбулася інтронізація першого екзарха для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владики Діонісія Ляховича.

Владика Діонісій Ляхович очолив Літургію за участю кардинала Леонардо Сандрі, префекта Конгрегації Східних Церков, архиєпископа Джорджо Ґалларо, секретаря цієї конгрегації, владики Іринея Білика, каноніка папської базиліки Санта Марія Маджоре, Йосифа Міляна, єпископа-помічника Київської архиєпархії УГКЦ, Паоло Сельвададжі, єпископа-помічника Римської дієцезії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Участь у Богослужінні взяли також представники чернечих спільнот, душпастирських осередків, Фундації «Migrantes» Італійської Єпископської Конференції, Посол України в Італії Ярослав Мельник та ін.

«Єдине, про що прошу в Господа, аби Дух Божий мене провадив. Я між вами той, хто служить. Ми всі відповідальні за екзархат. Екзархат – це частина Церкви», – підкреслив новопризначений екзарх Діонісій Ляхович, запрошуючи духовенство та вірних до подальшої його розбудови в єдності з Церквою.

Наприкінці Літургії за дорученням кардинала Леонардо Сандрі були зачитані папські булли про створення екзархату та про призначення владики Діонісія Ляховича першим екзархом для українців візантійського обряду, що проживають в Італії. Після цього владика Йосиф Мілян зачитав листа від Блаженнішого Святослава, після чого префект Конгрегації, представник Синоду єпископів та Глави УГКЦ здійснили акт інтронізації.

Вітаючи владику Діонісія, кардинал Сандрі заохотив його розвивати братерське сопричастя як з єпископатом УКГЦ, так і в лоні Італійської Єпископської Конференції, повноправним членом якої він став.

Довідка

Активну участь в організації душпастирського служіння серед нової хвилі української міграції на Апеннінському півострові о. Діонісій Ляхович брав від самого початку, ще як протоархимандрит Василіанського чину святого Йосафата з осідком у Римі. А на початку 2009 року Папа Бенедикт XVI призначив вже владику Діонісія апостольським візитатором. Важливу роль у згуртуванні душпастирства в Італії відіграли координатори: світлої пам’яті о. Василь Поточняк, о. Олександр Сапунко, о. Марко Ярослав Семеген та о. Володимир Волошин. 11 липня 2019 року було оголошено про створення Екзархату для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, а про призначення першого екзарха – 24 жовтня 2020 року.