• Головна
  • Новини
  • У Римі Міжнародна наукова конференція розглядає відносини між Україною та Ватиканом в контексті християнської Європи...

У Римі Міжнародна наукова конференція розглядає відносини між Україною та Ватиканом в контексті християнської Європи

11.12.2010, 11:42
У Римі Міжнародна наукова конференція розглядає відносини між Україною та Ватиканом в контексті християнської Європи - фото 1
У Папському університеті «Анджелікум» (м. Рим, Італія) 10 грудня розпочалася Міжнародна науково-практична конференція “Україна – Ватикан в контексті християнської Європи”.

 

Україна_Ватикан_1.jpgУ Папському університеті «Анджелікум» (м. Рим, Італія) 10 грудня розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція “Україна – Ватикан в контексті християнської Європи”. Захід організовують з ініціативи Посольства України при Святому Престолі та факультету суспільних наук Папського університету «Анджелікум».

Завдання конференції, як наголошують організатори, полягає в загальному огляді відносин між Україною та Ватиканом, а також відзначенні у цьому контексті ролі класичної та церковної дипломатії. Іншою метою конференції є посилення іміджу України як європейської християнської держави, яка зберігає свою давню спадщину та відстоює християнські цінності.

За інформацією прес-служби Посольства України при Ватикані, учасники конференції обговорюють широке коло питань українсько-ватиканської співпраці та обмінюються думками щодо державно-церковного та міжконфесійного співробітництва в Україні.

У пленарній частині засідання беруть участь: Префект Конгрегації у справах Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі, Голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Юрій Богуцький, Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська, Голова Папської ради з питань нової євангелізації архиєпископ Сальваторе Фізікелла, професор Папського Григоріанського університету, головний редактор видавництва «Нове місто» Мікєле Дзандзуккі.

Під час конференції також відбудеться круглий стіл, де обговорюватимуться перспективи відносин України та Святого Престолу як з боку Ватикану, так і з боку представників основних українських Церков. Координатор круглого столу – декан факультету канонічного права Папського університету «Анджелікум» о.Мирослав Адам.

У круглому столі братимуть участь: заступник Секретаря з міждержавних відносин Святого Престолу Етторе Балєстреро, Секретар Конгрегації у справах Східних Церков архиєпископ Кирил  Василь, Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, вікарій Київської митрополії УПЦ, ректор Київської духовної академії архиєпископ Антоній (Паканич), Секретар Синоду єпископів УГКЦ єпископ Богдан (Дзюрах).