У Римі помолилися за єпископат УГКЦ, який репресували у СРСР

12 квітня, 18:00
Католики
У Римі помолилися за єпископат УГКЦ, який репресували у СРСР - фото 1
У четвер, 11 квітня, у прокатедральному соборі Святої Софії молилися панахиду за Патріархом Йосифом Сліпим та єпископами УГКЦ – Миколаєм Чарнецьким, Никитою Будкою, Григорієм Хомишиним та Іваном Лятишевським, які цього дня у 1945 році були ув’язнені радянською владою.

Поминальне богослужіння очолив владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції й Апостольський делегат у Швейцарії і країнах Бенілюксу. Йому співслужило духовенство собору.

Душпастирі помолилися за упокій усопших єпископів та Патріарха, закликаючи вірних плекати та шанувати пам’ять про праведних мужів нашої Церкви.

Владика Гліб пригадав вірним історичні події, коли агенти НКВД заарештували митрополита Йосифа Сліпого і усіх єпископів УГКЦ.

«Всі єпископи, окрім Патріарха Йосифа, загинули в тюрмах або на засланнях. Вони – наші світочі, яких Папа Іван Павло II беатифікував у 2001 році. Усі заарештовані єпископи залишилися відданими Церкві, не настрашилися тюрм, побиття, заслання, далі продовжували свідчити Христа. Патріарх писав з тюрми свої послання, а також написав історію УГКЦ у 5 томах. Сьогодні ми молимось за упокій душі Патріарха Йосифа та єпископів, що зберегли вірність Богові і свідчили Христове Воскресіння до кінця своїх днів. Адже, Господь здобув перемогу над гріхом і ніщо з того, що відбувається у світі, не має затемнити радості Воскресіння», – запевнив єпископ Гліб Лончина.

У Римі помолилися за єпископат УГКЦ, який репресували у СРСР - фото 132739