• Головна
  • Новини
  • У Римі проходить зустріч східних католицьких єрархів Європи...

У Римі проходить зустріч східних католицьких єрархів Європи

13.09.2019, 11:06
У Римі проходить зустріч східних католицьких єрархів Європи - фото 1

В Українській папській колегії св. Йосафата в Римі розпочалась зустріч східних католицьких ієрархів Європи. Два дні учасники говоритимуть про сучасну екумекнічну місію Східних католицьких Церков Європи. У суботу, 14 вересня, східних єрархів прийме на аудієнції Святіший Отець Франциск.

В Українській папській колегії св. Йосафата в Римі розпочалась зустріч східних католицьких ієрархів Європи. Два дні учасники говоритимуть про сучасну екуменічну місію Східних католицьких Церков Європи. У суботу, 14 вересня, східних єрархів прийме на аудієнції Святіший Отець Франциск.

Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.

Перша сесія робочих засідань розпочалась із привітань кардинала Анджело Баняско, Президента Ради єпископських конференцій Європи (CCEE), та Патріарха УГКЦ Святослава.

У своєму слові кардинал Баняско вказав на “особливу місію” Східних католицьких Церков в екуменічному діалозі. Цитуючи Папу Франциска, що справжній екуменізм реалізовується спільним крокуванням, кардинал Баняско зазначив: “спільно” – це просте і ключове слово в екуменічному діалозі, тому що висловлює діалогічну природу кожного із нас, глибоку дійсність воплочення Божого Сина, яке, як пригадує нам східне богослов’я, спрямовує людину до обожествлення”.

Вітаючи учасників зустрічі, Патріарх Святослав зазначив, що “тема екуменізму не є факультативною для Східних католицьких Церков, вона є невід’ємною складовою нашої ідентичності. Ми, східні католицькі єпископи, відчуваємо, що тема екуменізму торкає глибин нашого буття”.

Глава УГКЦ також констатував, що “на превеликий жаль, в сучасних екуменічних процесах роль Східних католицьких Церков дуже часто заперечуєтся, більше того, - заперечується саме право нашого існування”.

Блаженніший Святослав також розповів східним католицьким єрархам про свою зустріч із Святішим Отцем Франциском у липні минулого року, на якій Папа запропонував особисту підтримку в організації цьогорічної зустрічі для глибшого осмислення екуменічної місії Східних католицьких Церков у Європі

Доповідачами першої робочої сесії були кардинал Курт Кох, Президент Папської ради сприяння єдності християн та кардинал Леонардо Сандрі, Префект конгрегації для Східних Церков.