У Римі відбудеться конференція, присвячена жінкам-докторкам Церкви

17.02.2022, 11:47
Світові
У Римі відбудеться конференція, присвячена жінкам-докторкам Церкви - фото 1
На початку березня в Римі відбудеться міжнародна міжуніверситетська конференція «Жінки-докторки Церкви та покровительки Європи у діалозі з сучасним світом». Вона має на меті повернути надію та дати відповідь на численні виклики сучасної дійсності, ґрунтуючись на прикладі жінок-докторок Церкви.

Міжнародна міжуніверситетська конференція «Жінки-докторки Церкви та покровительки Європи в діалозі з сучасним світом», яку презентували в Римі 14 лютого ц.р., має на меті присвятити їм науковий форум. Конференція відбудеться 7 та 8 березня в Папському Урбаніанському університеті й буде організована у співпраці з Католицьким університетом Авіли в Іспанії та Інститутом вищих студій про жінок Папського Університету Regina Apostolorum. Про це йдеться у новині Vatican News.

У рамках цієї ініціативи буде відзначено 50-річчя проголошення святих Катерини Сієнської та Терези Авільської Докторками Церкви, що відбулось у 2020 році, 400-річчя канонізації св. Терези, проведене 12 березня 1622 року, а також 25-річчя проголошення святої Терези з Лізьє Докторкою Церкви, що відбулося у 1997 році та десяту річницю канонізації Гільдеґарди Бінґенської в 2012 році. Головними постатями академічної конференції будуть також святі покровительки Європи, проголошені Папою Іваном Павлом ІІ у 1999 році: Тереза ​​Венедетта від Хреста, (Едіта Штайн) та Бриґіда Шведська разом із Катериною Сієнською.

Конференцію проведедуть під патронатом Конгрегації для Східних Церков і Папської Ради у справах культури та інших організацій, серед яких Комісія Єпископських Конференцій Європейського Союзу. Вона має на меті краще ознайомити з відомими жінками Церкви, щоб їхнє послання могло дати світло та надію в сучасному нестабільному світі, позначеному серйозною антропологічною, соціальною, економічною та моральною кризою, що погіршилася у зв’язку з пандемією, і, зокрема, конференція прагне дати відповіді на основні питання про жіночий всесвіт.

Для участі у конференції вже зареєструвалися 120 осіб з 14-ти країн; 60 візьмуть участь онлайн, інші 60 братимуть особисту участь, отож, ще є 40 вільних місць.