У Римі завершилася зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ

17 травня, 09:57
Католики
У Римі завершилася зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ - фото 1
У Римі 12–15 травня відбувалася річна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ. Члени комісії зустрілись із Святішим Отцем Франциском під час загальної папської аудієнції у Ватикані.

За повідомленням Департаменту інформаці УГКЦ, щорічна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ відбулась у приміщенні Папської колегії св. Йосафата на запрошення ректора о. Луїса Касьяно. Зустріч розпочалася Божественною Літургією, яку очолив владика Богдан Данило.

Він привітав усіх членів комісії та звернувся із проханням поділитися досвідом кожної із семінарій у час війни, труднощами та викликами академічного року 2023–2024, а також розповісти про підготовку до нової вступної кампанії у семінаріях УГКЦ.

Під час засідань йшлося про допомогу семінаристам у часі війни. Спікер о. Роберт Лисейко, протоархимандрит Чину св. Василія Великого, наголосив, що важливим елементом допомоги є створення справжньої семінарійної спільноти. Він наголосив, що в умовах війни потрібно виховати молоде покоління священиків як співчутливих пастирів свого народу, «адже вони бачили смерть та пережили драматичні моменти життя».

Під час зустрічі із Послом України при Святому Престолі Андрієм Юрашем владика Богдан представив діяльність Патріаршої комісії, а також виклики, з якими зустрічаються семінарії УГКЦ у час війни. Сторони обговорили труднощі виїзду семінаристів з України для продовження вищих студій в Італії.

Головною духовною складовою програми була Божественна Літургія на гробі св. Йосафата у соборі св. Петра.

Члени Патріаршої комісії взяли участь у загальній аудієнції із Папою Франциском на площі Святого Петра у Ватикані. Після аудієнції члени комісії мали можливість поспілкуватися зі Святішим Отцем. Папа привітався українською мовою «Христос Воскрес!», а владика Богдан представив йому членів комісії. Папа Франциск також згадав про своє дитинство поруч з українським єпископом Степаном Чмілем у Аргентині та наголосив, що «владика Чміль був єпископом переслідуваної Церкви».

На завершення робочої програми члени Патріаршої комісії відвідали Дикастерію для Східних Церков та зустрілись із кардиналом Клаудіо Ґуджеротті, Префектом дикастерії. На зустрічі також були присутні Секретар дикастерії о. Мішель Жалах та Заступник секретаря монс. Філіппо Чампанеллі. Очільникам дикастерії представили діяльність та напрацювання Патріаршої комісії, а кардинал Ґуджеротті просив подякувати усім священикам УГКЦ за їх жертовне служіння і пригадав, що дикастерія завжди готова допмогти на шляху зцілення ран українського народу.

Наступну зустріч Патріаршої комісії призначено на 12–15 травня у м. Відні, Австрія.