У Рівненській єпархії ПЦУ спростували інформацію УПЦ МП щодо храму в Малинську

У Рівненській єпархії ПЦУ спростували інформацію УПЦ МП щодо храму в Малинську - фото 1
Управління Рівненської єпархії Православної Церкви України спростувало інформацію щодо порушення Рівненським апеляційним судом кримінальної справи відносно Релігійної громади Петро-Павлівської парафії Рівненської єпархії Православної Церкви України села Малинськ Рівненської області за фальсифікацію документів про право власності на будівлю Петро-Павлівського храму.

За словами представників ПЦУ, зазначена інформація є неправдивою і породжена тим, що у Сарненській єпархії УПЦ МП не можуть змиритися з тим, що у 2019 році релігійна громада Петро-Павлівської парафії Сарненської єпархії УПЦ МП с. Малинськ Рівненської області прийняла рішення про зміну підлеглості у канонічних і організаційних питаннях шляхом підпорядкуванню Управлінню Рівненської Єпархії ПЦУ.

“Зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав такої релігійної громади, тому все майно, що належало релігійній громаді Петро-Павлівської парафії Сарненської єпархії УПЦ с. Малинськ Березнівського району Рівненської області, так і залишилося у власності громади, яка тепер носить нове найменування – Релігійна громада Петро-Павлівської парафії Рівненської єпархії Православної Церкви України села Малинськ Березнівського району Рівненської області.

Після зміни підлеглості віряни на чолі з новим керівником релігійної громади не знайшли у будівлі Петро-Павлівського храму правовстановлюючих документів на нього, у зв’язку з чим було прийнято рішення отримати дублікат втраченого свідоцтва про право власності на храм та в подальшому подати необхідні документи для внесення відомостей про право власності громади до Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Згодом з’ясувалося, що втрачене на думку прихожан свідоцтво про право власності на храм знаходилося у колишнього настоятеля Володимира Гнеся.

Зазначені дії щодо отримання дублікату свідоцтва про право власності на храм не є злочинними, оскільки дублікат втрачених документів видається компетентними органами за заявою власника.

Крім того, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, суди України, зокрема Рівненський апеляційний суд, не мають повноважень щодо внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового розслідування, що також вказує на чергову інформаційну маніпуляцію з боку представників УПЦ МП.

Звертаємо увагу на те, що встановлення факту наявності чи відсутності вчинення кримінального правопорушення відбувається не на етапі подання заяви до правоохоронних органів, а під час досудового розслідування, тому існування кримінального провадження не може вважатися підтвердженням наявності порушень, проте для маніпулювання настроями громадян в інформаційному просторі УПЦ МП ігнорує навіть презумпцію невинуватості, закріплену в Конституції України”, – йдеться у повідомленні.