У Рівному віряни УГКЦ п'ять років поспіль плетуть маскувальні сітки для воїнів

У Рівному віряни УГКЦ п'ять років поспіль плетуть маскувальні сітки для воїнів - фото 1
Парафіяни Української Греко-Католицької Церкви Святого Миколая у Рівному понад п'ять років плетуть маскувальні сітки для воїнів. Раніше за тиждень вони виготовляли один маскувальний засіб, а з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну такий роблять за день.

Про це Суспільному розповіла волонтерка Наталія Луста. Плетіння обов'язково супроводжують молитвою.

Волонтерка Марія Свентах молиться за воїнів, яким згодом передасть сплетені парафіянами маскувальні сітки. Роблять їх у каплиці собору Святого Миколая Чудотворця УГКЦ. Щодня, окрім неділі, Марія приділяє плетінню по шість годин:

"Все було: і нігті ламаються, і ниткою ріжуться — не можна без того. Нам важкувато, що там казати, вік своє робить. Але як подумати, як там хлопцям, дівчатам, чоловікам, жінкам, і що вони віддають своє життя за нашу свободу, за нашу незалежність, то сидіти в хаті, склавши руки — це просто гріх. Ми для того і працюємо на перемогу".

Плести сітки у храмі парафіяни почали 2018 році, пригадує Наталія Луста. Тоді виготовляли одну сітку на тиждень. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну одну сплітають за день.

Потреба воїнів у засобах маскування не зменшилася, розповіла волонтерка:

"Ми вже навіть не ведемо облік. Це і Запоріжжя, і Бахмутський напрямок, і наші тут, у перші часи, на білоруському кордоні. Вже не від одного нашого воїна чули, що ці сітки рятували життя".
У волонтерів є список воїнів, за яких вони щоранку моляться, поділилася Наталія Луста:

"Є випадок, який я ніколи не забуду: передали сітку хлопцям на Запоріжжя, вони тільки отримали нову техніку, тільки накрили сітками й почався страшний обстріл, а потім вони виходять — і сітка повністю розірвана. Вони сітки не знайшли, але на техніці не була жодної подряпини. Якщо це не сила Божа, то що?".
Окрім маскувальних сіток, парафіяни церкви понад рік виготовляють для бійців енергетичні батончики. За тиждень, розказала Катерина Заводницька, таких роблять 300 штук:

"Енергетична цінність одного батончика — десь 400 калорій. Є різноманітні сухофрукти, є горіхи й ми всі знаємо, що вони багаті на корисні жири, і на омегу, і на весь спектр вітамінів. Нам передавали вже відгуки, що дуже ситні ці батончики, що один можна з'їсти і все".

Волонтери додали, що потребують допомоги. Доєднатись до них можна щодня, окрім неділі, з 10:00 по 16:00.