У Різдвяному Urbi et Orbi Папа побажав миру Україні

25.12.2020, 13:58
Католики
У Різдвяному Urbi et Orbi Папа побажав миру Україні - фото 1
Папа Римський Франциск сьогодні, 25 грудня, звернувся із традиційним Різдвяним посланням Urbi et Orbi.

Понтифік побажав миру усім людям, нагадавши, що всі ми є братами та сестрами не залежно від того, на якому континенти живемо і якою мовою розмовляємо. І що "Хлоп’ятко, Ісус, «народилося для нас»: для «нас» без меж, без привілеїв і виключень".

У своєму благословенні Святіший Отець згадав про відкриття вацинин від короновірусу, назвавши цю подію проблиском надії у період непевності.

"Але щоб ці світла могли просвітити ввесь світ і принести надію, вони повинні бути доступними для всіх. Ми не можемо дозволити на те, щоби замкнуті націоналізми завадили нам жити як справжня сім’я людства, якою ми є. Ми не можемо також дозволити, аби нас переміг вірус", - застеріг він.

Згадав Папа у своєму посланні також усі куточки землі, де є неспокій та проливається кров. У цьому сумному переліку знайшлося місце й для України.

"Нехай же Син Всевишнього підтримає зусилля міжнародної спільноти та залучених країн у дотриманні припинення вогню в Нагірному Карабасі, як також у східних регіонах України, та сприянні діалогові, як єдиному шляху, що веде до миру та примирення", - наголосив Римський Архиєрей.

Цьогорічне різвяне звернення Urbi et orbi Папа виголосив не з балкону, як зазвичай, а з робочого кабінету в Апостольському палаці через відеозв'язок.

Таку форму було обрано, щоби уникнути великого скупчення людей на площі святого Петра у Римі.

Італійська влада на святкові дні різдвяного періоду вввела карантинний режим так званої «червоної зони», згідно з яким виходити з помешкання можна лише в обмежених випадках, серед яких – участь у Святій Месі у храмі поблизу місця проживання.