У Росії п'ятьох Свідків Єгови засудили на 6 років колонії

21.12.2022, 14:03
Держава
У Росії п'ятьох Свідків Єгови засудили на 6 років колонії - фото 1
Суд у Благовіщенську призначив п'ятьом послідовникам Свідків Єгови по 6 років колонії. Їх визнали винними за статтями про "організацію діяльності екстремістської організації" та "збір коштів для фінансування екстремістської діяльності".

Про це повідомляється на сайті суду, інформує Радіо Свобода.

Четверо жителів Благовіщенська засудили до термінів від 6 років і 3 місяців до 6 років і 4 місяців колонії загального режиму. А послідовника, якого слідство визначило як старійшину, котрий організував збір коштів, до 6,5 років колонії загального режиму.

Раніше суд у Біробіджані засудив чотирьох послідовників церкви Свідків Єгови до ув'язнення в колонії на строк від 3,5 до 7 років колонії загального режиму.

Правозахисні організації зазначають, що переслідування Свідків Єгови у Росії не пояснюється жодними об'єктивними чинниками. Російська влада вважає цю релігійну організацію екстремістською і переслідує її членів.

У червні Європейський суд з прав людини ухвалив, що рішення російської влади про ліквідацію церкви, заборону її діяльності та вилучення власності порушили права віруючих. Суд зажадав, щоб Росія вжила всіх необхідних заходів, щоб кримінальне переслідування Свідків було припинено, а раніше засуджених за участь у діяльності організації – звільнено. Рішення ЄСПЛ було ухвалено після виключення Росії із Ради Європи, Москва не збирається його виконувати.

У 2017 році Верховний суд Росії визнав "Управлінський центр Свідків Єгови в Росії" екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території країни. Згодом усі юридичні особи організації внесли до списку екстремістських та заборонених. На думку правозахисників, це було зроблено без доказів того, що діяльність Свідків Єгови загрожує громадянам та безпеці російської держави.

Через рік президент Росії Володимир Путін назвав визнання Свідків Єгови екстремістами "нісенітницею". Він заявив, що вони "теж християни" і переслідувати їх нема за що. Проте проти послідовників церкви було порушено сотні кримінальних справ.