На Росії затримали архиєпископа АПЦ – він збирався відслужити молебень біля Соловецького каменю

18 лютого, 11:27
Держава
На Росії затримали архиєпископа АПЦ – він збирався відслужити молебень біля Соловецького каменю - фото 1
У Санкт-Петербурзі 16 лютого затримали архиєпископа Апостольської Православної Церкви Григорія Міхнова-Вайтенка - він збирався відслужити панахиду за Навальним біля Соловецького каменю.

Про це повідомляє ТГ-канал Християни проти війни.

Незважаючи на затримання архиєпископа АПЦ, присутні відслужили молитву у присутності поліцейських.

Але через кілька хвилин майданчик був зачищений, а деяких учасників молебню було затримано.

Затриманого архиєпископа Григорія Міхнова-Вайтенка залишили у відділенні поліції до суду.

На Росії затримали архиєпископа АПЦ – він збирався відслужити молебень біля Соловецького каменю - фото 129888

Суд, мабуть, відбудеться у понеділок. Клірика звинувачують по статті «організацію масового одночасного перебування громадян».

Пізніше стало відомо, що архиєпископа Міхнова-Вайтенка госпіталізовано з інсультом. У відділ поліції 43 викликав «швидку» його адвокат, архиєпископа Григорія відвезли до лікарні та ухвалили рішення про госпіталізацію.

Міхнов-Войтенко став відомим після того, як заявив про бездіяльність Православної Церкви у примиренні росіян з українцями. Священик (тоді ще РПЦ) оголосив у своїй проповіді про відлучення від Святого Причастя всіх осіб, причетних до ведення та розв'язання братовбивчої війни в Україні. У результаті після семи років служіння в РПЦ священик змушений був піти.

У 2015 році він перейшов до юрисдикції Апостольської Православної Церкви (АПЦ), у липні 2015 року був висвячений на єпископа Варязького та Балтійського.