У РПЦ досі вірять, що громади Моспатріархату не переходять до ПЦУ

У РПЦ досі вірять, що громади Моспатріархату не переходять до ПЦУ - фото 1
У РПЦ поширюють інформацію, що начебто в УПЦ МП залишился практично всі віряни і парафії.

Зокрема, про це в інтерв’ю “Известиям” заявив голова Синодального відділу із взаємин Церкви із суспільством та ЗМІ Володимир Легойда, повідомляє Релігійна правда.

“В Українській Православній Церкві (УПЦ МП – ред.) залишилися практично всі. Але ситуація, як і раніше, тривожна, насамперед з погляду дій націоналістів та періодичних потурань їм з боку влади на різних рівнях”, – сказав Легойда.

Представник РПЦ також заявляє, що “прогнози, які робили політичні сили України та Константинополь: щойно буде створено нову церкву, архиєреї та миряни швидко перейдуть до неї з УПЦ МП, не справдилися”.

“Майже всі 12,5 тис. храмів залишилися в Українській Православній Церкві (УПЦ МП – ред.), предстоятелем якої є Блаженніший митрополит Онуфрій. Менше 1% храмів за минулий час залишили Церкву, причому більшість таких ситуацій пов’язана з тиском на людей, з порушенням закону за потурання місцевої влади”, – сказав він.

Легойда заявив, що “канонічна Церква, як і раніше, відчуває тиск”.

Нагадаємо, Предстоятель ПЦУ Епіфаній повідомив, що за два роки до Православної Церкви України приєдналося близько 700 парафій.

Лише за півроку існування ПЦУ до неї долучилося 500 громад Моспатріархату.

У 2019 році користувачі найчастіше зверталися до статті української Вікіпедії «Перехід церковних громад до ПЦУ» – вона набрала понад мільйон переглядів.