У РПЦ наполягають, що лише два єрархи Кіпрської Церкви визнали ПЦУ

Синод Кіпрської Православної Церкви підтримав рішення архиєпископа Хризостома визнати ПЦУ - фото 1
Синод Кіпрської Православної Церкви підтримав рішення архиєпископа Хризостома визнати ПЦУ
У РПЦ вважають, що «тільки два архиєрея» Кіпрської архиєпископії визнали автокефалію Української Церкви і тому серйозних обмежень для паломників з Росії з поїздками на Кіпр нині не передбачається.

Про це повідомив секретар з міжправославних відносин Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоєрей Ігор Якимчук.

Насправді за визнання автокефалії ПЦУ восени минулого року проголосували більшість членів Синоду Кіпрської архиєпископії, передає Портал «Credo.Press».

Влада Кіпру заявила, що з 1 квітня відкривають кордони для туристів з Росії.

Раніше Паломницький центр Московського Патріархату склав список митрополій (єпархій) Елладської архиєпископії, "які не благословляється відвідувати паломникам з РПЦ», в зв'язку з визнанням ПЦУ архиєпископом Афінським Єронімом і ще низкою архиєреїв Синоду Елладської архиєпископії. Зараз в списку 11 єпархій, включаючи головну - Афінську.

Відповідаючи на питання про те, чи буде подібний список щодо єпархій на Кіпрі, протоєрей Ігор Якимчук уточнив, що "поки що де-факто українських розкольників визнали тільки два архиєрея Кіпрської Православної Церкви" ... Це архиєпископ Хризостом, який поминав на Богослужіннях ПЦУ, і митрополит Константійську Василь, який співслужив із українськими священнослужителями.

Нагадаємо, 23 і 25 листопада 2020 року відбулися засідання Священного Синоду Церкви Кіпру, де більшість єрархів висловилася за визнання ПЦУ.

Церква Кіпру стала четвертою, після Констатинопольської, Елладської та Олександрійської Церков, які визнали автокефальну помісну Православну Церкву України.