У РПЦ назвали "політичною" спробу оскаржити титул Патріарха Кирила
В офіційній заяві, опублікованій 16 лютого на сайті Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ, грецькому митрополиту нагадали про підсумковий документ Великого Собору 1593 року, згідно з яким Патріарху Москви належить займати місце після Єрусалимського Патріарха, а також бути братом православних Патріархів та підписуватися: "Патріарх Московський і всієї Росії та Північних країн". Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"У тексті зазначеного соборного діяння особливо підкреслено рівність Патріарха Московського по відношенню до інших предстоятелей стародавніх Церков. Думка митрополита Перистерійського про те, що п'яте місце Російської Церкви в диптихах - це "помилка, яку потрібно виправити", і його пропозиція поставити на її місце Кіпрську Церкву прямо суперечить церковному звичаю та загальновизнаному соборному рішенню Православної Церкви і може бути пояснена лише гострою потребою в політичних союзниках", - наголосили в РПЦ.
Приводом для заяв митрополита Григорія на адресу Російської Церкви стало створення нею наприкінці грудня патріаршого екзархату в Африці, куди вже увійшло понад півтори сотні священиків, не згодних з тим, що Глава Александрійського Патріархату, який базується на континенті, визнав неканонічну Церкву України (ПЦУ).
У заяві РПЦ відкидаються звинувачення грецького митрополита в спробах розколоти Александрійський Патріархат і зазначається, що створення екзархату в Африці не є зазіханням на канонічну територію стародавньої Александрійської Церкви, а має на меті єдину мету – дати канонічний захист тим православним клірткам Африки, "які не бажають брати участь в беззаконній легітимізації розколу в Україні".
"Російська Православна Церква завжди з повагою ставилася до східних Патріархатів, століттями надавала їм усіляку підтримку і сьогодні невтомно бореться за те, щоб в умовах переслідувань християн на Близькому Сході ці Патріархати збереглися на їхній історичній території", - заявили у РПЦ.