• Головна
  • Новини
  • У РПЦ прокоментували відмову більшості Церков надіслати делегації в Амман...

У РПЦ прокоментували відмову більшості Церков надіслати делегації в Амман

26.02.2020, 09:38
У Російській Церкві не вважають, що відмова здебільшого помісних Церков від участі в йорданській зустрічі з "українського питання" зробить цей форум менш авторитетним.

У Російській Церкві не вважають, що відмова здебільшого помісних Церков від участі в йорданській зустрічі з "українського питання" зробить цей форум менш авторитетним, повідомляє Інтерфакс.

"Відсутність тих чи інших Церков в Аммані зробить зустріч менш значущою. Свого часу, коли чотири Церкви оголосили про відмову брати участь в Критському соборі, патріарх Варфоломій все одно його провів, і рішення цього собору в Церквах, які брали в ньому участь, вважаються обов'язковими", - заявив в інтерв'ю" Інтерфаксу "глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон.

При цьому він зауважив, що на зустрічі в Аммані 26 лютого не передбачається прийняття будь-яких рішень. "Це зустріч не для прийняття рішень, а для братнього обговорення назрілих проблем і шляхів можливого виходу з кризи", - додав він.

За словами єрарха, РПЦ готова обговорювати міжправославні проблеми в будь-якому форматі - двосторонньому, тристоронньому, багатосторонньому. "На Критський собор, скликаний Константинопольським Патріархом в 2016 році, теж не всі поїхали", - нагадав він.

Митрополит Іларіон вважає, що хтось повинен допомогти Православним Церквам знайти шляхи виходу з кризи. "Сьогодні ініціативу організувати дискусію взяв на себе Єрусалимський Патріарх, і ми йому за це вдячні", - сказав представник РПЦ.

"Будемо сподіватися, що зустріч в Аммані стане початком процесу обговорення загальноправославних проблем, до якого згодом приєднаються і інші Церкви", - сказав він.

Як повідомлялося, лише чотири помісні Церкви з 15 будуть представлені на зустрічі в Йорданії на рівні своїх предстоятелів. Крім Єрусалимського Патріарха Феофіла, в ній братимуть участь Московський Патріарх Кирило, Сербський Патріарх Іриней і митрополит Чеських земель і Словаччини Ростислав.

Польська і Румунська православні Церкви надішлють в Амман делегації архиєреїв. Константинопольський Патріарх Варфоломій від участі у зустрічі з самого початку відмовився на тій підставі, що тільки він може скликати подібні наради. Слідом за цим брати участь відмовилися і інші грецькі Церкви - Елладська, Олександрійська, Албанська. Антіохійський Патріархат також не надішле свою делегацію, так само як Грузинська, Болгарська і Кіпрська Церкви.